رشته فلسفه منطق

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی فلسفه منطق را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته فلسفه منطق ، مشاوره انتخاب رشته فلسفه منطق ، تراز و رتبه قبولی در رشته فلسفه منطق ، آینده شغلی و بازار کار رشته فلسفه منطق ، دروس رشته فلسفه منطق ، بدون کنکور رشته فلسفه منطق و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

معرفی رشته فلسفه منطق

رشته فلسفه منطق یکی از گرایش های رشته فلسفه بوده که زیر گروه علوم انسانی می باشد . همان طور که در مقاله  مربوط به رشته فلسفه اشاره کردیم ،این رشته به مطالعه تمامی امور موجود در عالم هستی می پردازد. رشته فلسفه منطق نیز یکی از گرایش های کارشناسی ارشد این رشته بوده که امکان تحصیل را به دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد می دهد. متاسفانه این رشته در مقطع کارشناسی ارائه نمی شود و دانشجویان علاقه مند به این رشته پس از گذراندن دوران کارشناسی می توانند در رشته فلسفه – منطق به تحصیل بپردازند.

رشته فلسفه منطق به بررسی و مطالعه مسائل فلسفی که با منطق ارتباط دارند می پردازد. علم منطق با بسیاری از علوم ارتباط دارد و از علومی مانند ریاضی، زبان شناسی ، کامپیوتر و… تاثیر پذیرفته است.

 

 

مشاوره انتخاب رشته فلسفه منطق

 

مشاوره انتخاب رشته فلسفه منطق 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته فلسفه منطق بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

بدون کنکور رشته فلسفه منطق

 

بدون کنکور رشته فلسفه منطق 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله ی انتخاب رشته می توانند رشته فلسفه منطق را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته فلسفه منطق را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیر انتفاعی ، دانشگاه پیام نور و … که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند. ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته فلسفه منطق هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

در رشته فلسفه منطق معمولا سوالاتی مطرح می شود که عبارتند از:

استنتاج گزاره چیست؟

نحوه شناسایی استدلال معتبر چیست؟

معنای صدق منطقی گزاره چیست؟

اعتبار به چه معناست؟

 

دروس رشته فلسفه منطق

 

دروس رشته فلسفه منطق 96-97

دروس اجباری: زبان تخصصی، منطق قدیم 1، منطق قدیم 2، منطق جدید 1، منطق جدید 2، منطق تطبیقی، فلسفه منطق،فلسفه اسلامی، فلسفه غرب 1، فلسفه غرب 2.

دروس اختیاری: منطق جدید 3، فلسفه منطق 2، تاریخ منطق 1، تاریخ منطق 2، منطق تطبیقی 2،منطق عملی، فلسفه تطبیقی، فلسفه علم، فلسفه ریاضی، فلسفه های تحلیلی و زبانی ، فلسفه های اگزیستانس، نظریه های اخلاقی 2، دین و اخلاق، تاریخ فلسفه اخلاق.

 

رتبه قبولی در رشته فلسفه منطق

 

تراز و رتبه قبولی در رشته فلسفه منطق 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

آوای مشاور

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته فلسفه منطق با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *