رشته مدد کاری اجتماعی

رشته مدد کاری اجتماعی : برخلاف تصور بسیاری از افراد که فکر می کنند رشته مدد کاری اجتماعی و مدد کار اجتماعی یعنی کار در زندان ها و پرورشگاه ها، فارغ التحصیل این رشته به کار در این دو مکان محدود نمی شود بلکه هدف از به وجود آمدن این رشته تربیت نیروی انسانی است تا بتواند با استفاده از روش ها و تکنیک هایی که آموزش می بیند وارد زندگی انسان هایی که نیاز به کمک دارند شده و بتواند با استفاده از روش هایی که آموزش دیده ، مشکلات فرهنگی ،اقتصادی ، اجتماعی و… آنها را حل کند.

رشته مدد کاری اجتماعی 96-97

توانایی های لازم در رشته مدد کاری اجتماعی

داوطلب و یا دانشجویی که قصد تجصیل در رشته ی مددکاری اجتماعی را دارد باید دارای توانایی های این رشته باشد که این توانایی ها عبارتند از:

1- دارای شرایط روحی و جسمی مناسب باشد

2- دارای روحیه ی قوی برای حل مشکلات انسان ها باشد

3- دارای روابط عمومی خوب باشد

4- خود را به خوبی بشناسد تا بتواند به شناخت دیگری بپردازد

آینده شغلی رشته مدد کاری اجتماعی

درابتدا لازم است بگوییم که رشته مددکاری اجتماعی رشته ای است که هرسه گروه ریاضی ، تجربی، وانسانی می توانند به آن راه پیدا کنند، که این رشته شامل 2 سال طرح نیز می باشد.فارغ التحصیلان رشته مدد کاری اجتماعی می توانند به مشاغل زیادی راه پیداکنند، مانند هر مکانی که مربوط به رفاه و امور اجتماعی باشد . پس فارغ التحصیلان این رشته معمولا مشکل کار ندارند.

مشاوره انتخاب رشته مدد کاری اجتماعی

انتخاب رشته تحصیلی مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته کنکور یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته مدد کاری اجتماعی بپردازیم. تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران آوای مشاور در تماس باشند.

دروس‌ پایه‌ و اصلی‌ رشته مدد کاری اجتماعی

مبانی‌ جامعه‌شناسی‌ مبانی جمعیت‌شناسی مبانی‌ رفاه‌ اجتماعی آمار مقدماتی مبانی‌ مددکاری کاربرد آمار در خدمات‌ اجتماعی روش‌ تحقیق‌ در خدمات‌ اجتماعی‌ (عملی)
ریاضیات‌ پایه مبانی‌ روانشناسی خدمات‌ اجتماعی‌ و تعاون‌ در اسلام روانشناسی‌ اجتماعی کلیات‌ حقوق جامعه‌شناسی‌ روستایی روش‌ تحلیل‌ جمعیت
مبانی‌ مردم‌شناسی اصول‌ توانبخشی اصول‌ علم‌ سیاست مبانی‌ مدیریت اصول‌ علم‌ اقتصاد نظریه‌های‌ جامعه‌شناسی‌ حقوق‌ خانواده‌ و کار
بهداشت‌ خانواده مدیریت‌ مؤسسات‌ خدمات‌ اجتماعی بررسی‌ مسایل‌ اجتماعی‌ ایران کلیات‌ برنامه‌ریزی‌ اقتصادی‌ و تجاری جامعه‌شناسی‌ شهری‌ و توسعه بهداشت‌ روانی آسیب‌شناسی‌ اجتماعی

دروس‌ تخصصی رشته مدد کاری اجتماعی

مددکاری‌ فردی‌ کارورزی‌ مددکاری‌ فردی مددکاری‌ گروهی – تغذیه‌
آشنایی‌ با روش‌های‌ مددکاری مشاوره‌ و مددکاری
روانشناسی‌ کودک‌ و نوجوان توانبخشی‌ گروه‌های‌ خاص پویایی‌ گروهی سرپرستی‌ در خدمات‌ اجتماعی پروژه‌ تحقیقاتی
کارورزی‌ مددکاری‌ جامعه کارورزی‌ در مددکاری‌ گروهی‌ اقتصاد ایران روانشناسی‌ مرضی مددکاری‌ جامعه‌ای

جهت مشاوره تحصیلی تلفنی و یا اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید.

 

آوای مشاور

 

  جهت مشاوره تحصیلی و  اطلاعات بیشتر در مورد رشته مدد کاری اجتماعی

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. ( همه روزه )

 

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *