رشته مشاوره توانبخشی

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی مشاوره توانبخشی را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته مشاوره توانبخشی ، مشاوره انتخاب رشته مشاوره توانبخشی ، تراز رتبه قبولی در رشته مشاوره توانبخشی ، بازار کار رشته مشاوره توانبخشی ، دروس رشته مشاوره توانبخشی ، و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

مشاوره انتخاب رشته مشاوره توانبخشی

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته مشاوره توانبخشی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید . ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 

معرفی رشته مشاوره توانبخشی

رشته مشاوره یکی از رشته های زیر گروه انسانی می باشد که در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری امکان ادامه تحصیل را به دانشجویان می دهد. این رشته هم به صورت مستقل امکان ادامه تحصیل دارد و هم با گرایش های مرتبط با این رشته. یعنی داوطلبان رشته مشاوره می توانند در مقطع کارشناسی این رشته را انتخاب کرده و پس از فارغ التحصیلی در یکی از گرایش های مرتبط این رشته به فعالیت بپردازند.

 

 آینده شغلی رشته مشاوره توانبخشی

 

همان طور که در مقاله مربوط به رشته مشاوره اشاره کردیم ، یکی از گرایش های این رشته مشاوره توانبخشی می باشد،که در این مقاله به توضیح این گرایش می پردازیم.

رشته مشاوره توانبخشی ویژه افرادی است که دارای معلولیت جسمانی ،مانند: نابینایی ، ناشنوایی ، نقص عضو و …هستند . مشاوران توانبخشی باید در جهت مشاوره این افراد حدااکثر توان و تلاش خود را بکنندتا بتوانند بهترین تنیجه را از فرآیند درمان بگیرند.

وظیفه این مشاوران ،ایجاد اعتماد به نفس ، بهره گیری از استعدادهای بالقوه این افراد ،تربیت و درمان است.

دانشجویان این رشته در طول مدت زمان تحصیل خود ،علاوه بر اینکه دروس مشترک رشته مشاوره را می گذرانند ،باید دروس تخصصی این رشته مانند: مشاوره با سالمندان ، مشاوره با معتادان ، مشاوره بحران و … را نیز بگذرانند.

مشاوره انتخاب رشته مشاوره توانبخشی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته مشاوره توانبخشی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

رتبه قبولی در رشته مشاوره توانبخشی

 

بازار کار و آینده شغلی رشته مشاوره توانبخشی

فارغ التحصیلان رشته مشاوره توانبخشی می توانند در مشاغل مربوط به رشته تحصیلی خود به فعالیت بپردازند که برخی از این مشاغل عبارتند از:

1- مدارس

2- دانشگاه ها

3- زندان ها

4- ادارات خصوصی

5- بیمارستان ها

6- شرکت های بیمه

7- سازمان های ناتوانی و …

تراز و رتبه قبولی در رشته مشاوره توانبخشی 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

دروس رشته مشاوره توانبخشی ( تخصصی ، مشترک ، اصلی ) 96-97

دروس رشته مشاوره توانبخشی

روش ها و فنون راهنمایی و مشاوره مشاوره خانواده نظریه پیشرفت مشاوره و روان درمانی تمرین فنون مشاوره در آزمایشگاه مشاوره بحران
نظریه های مشاوره و روان درمانی هدایت و مشورت در اسلام آمار استنباطی پیشرفته مشاوره با معتادان

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته مشاوره توانبخشی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید . ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - 5٫00 امتیاز از 5 - 1 کاربر مشارکت کننده
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *