رشته مشاوره خانواده

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی مشاوره خانواده را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته مشاوره خانواده ، مشاوره انتخاب رشته مشاوره خانواده ، تراز رتبه قبولی در رشته مشاوره خانواده ، بازار کار و آینده شغلی رشته مشاوره خانواده ، دروس رشته مشاوره خانواده ، و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

مشاوره خانواده

 

 

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته مشاوره خانواده

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

معرفی رشته مشاوره خانواده

رشته مشاوره یکی از رشته های زیرگروه انسانی می باشد ،این رشته در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه ها تدریس می شود. این رشته هم به صورت مستقل امکان ادامه تحصیل را برای داوطلبان دارد و هم با گرایش های موجود این رشته. یعنی داوطلبان می توانند رشته مشاوره را باعنوان مشاوره در مقطع کارشناسی به پایان رسانده و پس از فارغ التحصیلی در یکی از گرایش های این رشته به ادامه تحصیل بپردازند.

همان طور که در مقاله مربوط به رشته مشاوره اشاره کردیم ، یکی از گرایش های این رشته مشاوره خانواده می باشد که در این مقاله به توضیح این گرایش می پردازیم.

 

آینده شغلی رشته مشاوره خانواده

 

مشاوره خانواده

رشته مشاوره خانواده رابطه نزدیکی با رشته روانشناسی دارد با این تفاوت که در مشاوره ،افرادی مورد بررسی قرار می گیرند که از نظر روانی سالم هستند اما در روانشناسی افراد مبتلا به بیماری تحت درمان قرار می گیرند.

رشته مشاوره خانواده همان طور که از نامش پیداست ،بر روی مشکلات خانواده و اتفاقاتی که در پیرامون آن وقوع پیدا می کند تمرکز دارد. هدف از ارائه و شکل گیری این رشته آگاه کردن مراجعان از مشکلات خود و بررسی و تصمیم گیری در جهت حل آن مشکل است.

دانشجویان این رشته در طول مدت زمان تحصیل خود ،علاوه بر اینکه دروس مشترک رشته مشاوره را می گذرانند ،باید دروس تخصصی این رشته مانند: سنجش و ارزیابی ، مشاوره خانواده ، کارورزی در مشاوره و …را نیز بگذرانند.

مشاوره انتخاب رشته مشاوره خانواده 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

 

مشاوره انتخاب رشته مشاوره خانواده

 

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته مشاوره خانواده بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

بازار کار و آینده شغلی رشته مشاوره خانواده

فارغ التحصیلان رشته مشاوره خانواده می توانند به صورت تمام وقت و پاره وقت ، در مراکز خصوصی ، دولتی، مراکز مشاوره ، مدارس ، دانشگاه ها و … به فعالیت بپردازند.

تراز رتبه قبولی در رشته مشاوره خانواده 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش  sanjesh.org مراجعه نمایید

دروس رشته مشاوره خانواده 96-97

هدایت و مشورت در اسلام نظریه های پیشرفته مشاوره و رواندرمانی نظریه ها و روش های مشاوره خانواده آماراستنباطی پیشرفته
تمرین فنون مشاوره در آزمایشگاه روش تحقیق پیشرفته در علوم تربیتی و روانشناسی سنجش و ارزیابی در مشاوره خانواده و ازدواج نظریه ها و روش های مشاوره گروهی
مشاوره ازدواج سمینار مسائل خانواده و ازدواج کارورزی در مشاوره خانواده و ازدواج

 

دروس رشته مشاوره خانواده

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته مشاوره خانواده

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

1 پاسخ به معرفی رشته مشاوره خانواده
  1. سلام خسته نباشی من رشتم مترجمیه کارشناسی گرفتم میشه برای کارشناسی ارشدم روانشناسی روانتخاب کنم.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *