رشته مشاوره شغلی

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی مشاوره شغلی را به شما معرفی کند ، اعم از معرفی رشته مشاوره شغلی ، مشاوره انتخاب رشته مشاوره شغلی ، تراز رتبه قبولی در رشته مشاوره شغلی ، بازار کار رشته مشاوره شغلی ، دروس رشته مشاوره شغلی ، و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

مشاوره شغلی

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته مشاوره شغلی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

معرفی رشته مشاوره شغلی

رشته مشاوره شغلی یکی از رشته های زیر گروه انسانی است که در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می شود.داوطلبان متقاضی این رشته می توانند هم این رشته را به صورت مستقل با عنوان مشاوره انتخاب کنند و هم می توانند این رشته را با یکی از گرایش های آن انتخاب نمایند. داوطلبان باید رشته مشاوره را در مقطع کارشناسی به پایان رسانده و پس از فارغ التحصیلی در این رشته ، در مقطع کارشناسی ارشد یکی از گرایش های این رشته را انتخاب نمایند.

همان طور که در مقاله مربوط به رشته مشاوره اشاره کردیم ،مشاوره شغلی نیز یکی از گرایش های رشته مشاوره است که در این مقاله قصد داریم به توضیح این گرایش بپردازیم.

هدف از ارائه و شکل گیری رشته مشاوره شغلی ،شناسایی جنبه های شخصیتی افراد و دسترسی به اطلاعات مرتبط به مشاغل ، امکانات شغلی و استخدامی است. در واقع مشاوران شغلی با بررسی رغبت ها و استعدادهای مراجعه کننده و فرصت های شغلی موجود در جامعه، یک انتخاب صحیح و متناسب را پیدا کرده و مراجعه کننده را راهنمایی می کند.

دانشجویان این رشته ، در طول مدت زمان تحصیل خود ، علاوه بر اینکه دوروس مشترک رشته مشاوره را می گذرانند ، دروس تخصصی رشته مشاوره شغلی مانند : نظریه ها و روش های مشاوره، روان درمانی و دیگر دروس تخصصی را باید بگذرانند.

مشاوران شغلی باید روانشناسی را به خوبی بدانند تا بتوانند با شنونده ارتباط خوبی برقرار کنند ،همچنین باید دارای مهارت پرسشگری ، مهارت ارتباطی مناسب و آگاه نسبت به تمامی ویژگی های شغلی باشند.

مشاوره انتخاب رشته مشاوره شغلی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت ، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

 

مشاوره انتخاب رشته مشاوره شغلی

 

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته مشاوره شغلی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

تراز رتبه قبولی در رشته مشاوره شغلی

 

تراز رتبه قبولی در رشته مشاوره شغلی 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش  sanjesh.org مراجعه نمایید.

دروس رشته مشاوره شغلی 96-97

آمار استنباطی پیشرفته تمرین فنون مشاوره در آزمایشگاه روشهای تحقیق پیشرفته در علوم تربیتی و روان شناسی سازماندهی و مدیریت خدمات راهنمایی و مشاوره شغلی هدایت و مشورت در اسلام
نظریه های پیشرفته مشاوره و رواندرمانی نظریه ها و روشهای مشاوره شغلی نظریه ها و روشهای مشاوره گروهی تهیه و کاربرد آزمونهای روانی در مشاوره شغلی کارورزی در مشاوره شغلی

 

دروس رشته مشاوره شغلی

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته مشاوره شغلی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *