رشته معماری فناوری

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی معماری فناوری را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته معماری فناوری ، مشاوره انتخاب رشته معماری فناوری ، تراز و رتبه قبولی در رشته معماری فناوری ، آینده شغلی و بازار کار رشته معماری فناوری ، دروس رشته معماری فناوری ، بدون کنکور رشته معماری فناوری و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

مشاوره تحصیلی

 

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته معماری فناوری با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 

معرفی رشته معماری فناوری

رشته ی معماری فناوری یکی از گرایش های رشته معماری می باشد که زیر شاخه گروه هنر است. رشته ی معماری با رشته مهندسی معماری متفاوت است. رشته ی مهندسی معماری زیر شاخه گروه ریاضی می باشد اما رشته ی معماری زیر شاخه گروه هنر است. همان طور که در مقاله ی مربوط به رشته ی مهندسی معماری اشاره کردیم این رشته به معنای طراحی برای محیط زیستی انسان هاست که به دو بخش فنی و هنری تقسیم می شود که رشته معماری بخش هنری معماری است.

رشته ی معماری فناوری شباهت زیادی به رشته تکنولوژی معماری دارد و این شباهت از نظر محتوای درسی است اما آزمون ورودی این دو رشته باهم تفاوت دارد. دانشجویان رشته معماری فناوری در طول مدت تحصیل با بهینه کردن روش های ساخت ، طراحی فنی ساختمان و استفاده از طراحی مناسب برای ساخت بناها آشنا می شوند.

مشاوره انتخاب رشته معماری فناوری 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته معماری فناوری بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

بدون کنکور رشته معماری فناوری

 

بدون کنکور رشته معماری فناوری 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله ی انتخاب رشته می توانند رشته معماری فناوری را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته معماری فناوری را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیر انتفاعی ، دانشگاه پیام نور و … که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند. ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته معماری فناوری هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

رشته معماری فناوری خود به صورت مستقل به 2 گرایش تقسیم می شود که عبارتند از:

1- معماری بیونیک

2- معماری دیجیتال

 

آینده شغلی و بازار کار رشته معماری فناوری 96-97

 

بازار کار رشته معماری فناوری

 

فارغ التحصیلان رشته معماری در هر یک از گرایش های موجود در این رشته، می توانند در مشاغل زیر به فعالیت بپردازند که عبارتند از:

  • فعالیت در سازمان های دولتی مانند بانک ها،شهرداری ها، مسکن و …
  • فعالیت های پژوهشی و آموزشی
  • سرپرستی دفاتر معماری
  • طراحی های محیط زیست
  • نظارت بر انجام عملیات اجرایی
  • مدیریت پروژه های معماری

تراز و رتبه قبولی در رشته معماری فناوری 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

دروس رشته معماری فناوری

 

دروس رشته معماری فناوری 96-97

دروس اجباری:

حکمت هنر و فناوری در معماری ، سیستم های ساختمانی پیشرفته ، پروژه تکنولوژی معماری 1، پروژه تکنولوژی معماری 2 ، پروژه تکنولوژی معماری 3.

دروس اختیاری:

مبانی معماری بیونیک ، فناوری های دیجیتال در تکنولوژی معماری ، تکنولوژی – طبیعت – پایداری ، کاربردهای پیشرفته کامپیوتر در معماری دیجیتال ، مبانی مهندسی زلزله در معماری ، علوم ساختمانی پیشرفته ، مصالح و فناوری های نوین ساختمانی ، تاسیسات مکانیکی-الکتریکی و تجهیزات ، آسیب شناسی و مقاوم سازی ساختمان ، روش های تولید صنعتی ساختمان ، پروژه طراحی سازه و تکنولوژی.

 

آوای مشاور

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته معماری فناوری با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *