رشته مهندسی حمل و نقل ریلی

رشته مهندسی حمل و نقل ریلی از نظر ماهیت شبیه به رشته مهندسی صنایع و مهندسی حمل و نقل می باشد که به تحلیل اقتصادی در زمینه های بهره برداری از مسیرها، ساخت مسیرها و تاسیسات جانبی در راه آهن می پردازد. دانشجویان در طول مدت تحصیل در این رشته علاوه بر دروس رشته خود، دروس تخصصی برای آشنایی با قسمت های راه آهن و تحلیل اقتصادی را نیز می گذرانند. مهندسی حمل و نقل ریلی به استفاده مناسب از تاسیسات شبکه راه آهن ، منابع ، امکانات و تجهیزات متحرک ریلی می پردازد که فعالیت های او به 2 بخش تقسیم می شود. در مرحله اول که قبل از طراحی راه آهن است، مهندسی حمل و نقل ریلی به پیش بینی و بررسی حجم مسافر و کالاهای جا به جایی می پردازد و در مرحله بعد که مرحله بعداز طراحی می باشد برروی برنامه ریزی حرکت قطارها، تاخیرزمانی، هزینه های کمتر راه آهن متمرکز می شود.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی حمل و نقل ریلی با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید . ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

توانایی های لازم در رشته مهندسی حمل و نقل ریلی

دانشجویان و داوطلبانی که می خواهند در این رشته تحصیل بپردازند و در آن به موفقیت دست پیدا کنند باید به جامعه شناسی علاقمند بوده و به فاکتورهای انسانی در صنایع اهمیت بدهند.

آینده شغلی رشته مهندسی حمل و نقل ریلی

فارغ التحصیلان رشته مهندسی حمل و نقل ریلی علاوه براینکه می توانند در صنعت راه آهن به فعالیت بپردازند، می توانند از موقعیت های شغلی یک مهندس صنایع نیز استفاده کنند. علاوه بر این فارغ التحصیلان این رشته توانایی فعالیت در زمینه های زیر را دارا می باشند:

1_ برنامه ریزی و مدیریت راه آهن

2_ فعالیت در شرکت های راه آهن بین شهری و شهری

3_ طرح سیستم های حمل و نقل

4_ ساخت و ابداع سیستم های مختلف بهره برداری و…

مشاوره انتخاب رشته مهندسی حمل و نقل ریلی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته مهندسی حمل و نقل ریلی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

دروس رشته اصلی و تخصصی مهندسی حمل و نقل ریلی 96-97

مبانی‌ مهندسی‌ برق‌، مبانی‌ ارتباطات‌ و علائم‌ الکتریکی‌، استاتیک‌ و مقاومت‌ مصالح‌، اصول‌ مدیریت‌ و تئوری‌ سازمان‌ ، مبانی‌ زیرسازی‌ و روسازی‌ راه‌آهن‌ ، طرح‌ هندسی‌ خط‌ ، اصول‌ حسابداری‌ و هزینه‌یابی‌ ، اصول‌ شبیه‌سازی‌، نقشه‌کشی‌ صنعتی‌ ، تئوری‌ احتمالات‌ و کاربرد آن‌، تحلیل‌ سیستم‌ها، مهندسی‌ آمار ، تحقیق‌ در عملیات‌، ارزیابی‌ کار و زمان‌، مهندسی‌ فاکتورهای‌ انسانی‌ ، مقررات‌ عمومی‌ حرکت‌ ، طرح‌ سیستم‌های‌ اطلاعاتی‌ و کنترل‌ مدیریت‌ ، اقتصاد عمومی‌ ، اقتصاد مهندسی‌، برنامه‌ریزی‌ حمل‌ و نقل‌، تئوری‌ رفتاری‌ لکوموتیو و واگن‌ ، تئوری‌ حرکت‌ قطارها، تعرفه‌ و بازرگانی‌ راه‌آهن‌، سیستم‌های‌ تخلیه‌ و بارگیری‌ ، روش‌های‌ برنامه‌ریزی‌ حرکت‌ قطارها ، طراحی‌ ایستگاه‌ها و خطوط‌ صنعتی‌ ، بررسی‌ فنی‌ و اقتصادی‌ انتخاب‌ مسیر.

 

 

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی حمل و نقل ریلی با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید . ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *