رشته مهندسی حمل و نقل

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی مهندسی حمل و نقل را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته مهندسی حمل و نقل ، مشاوره انتخاب رشته مهندسی حمل و نقل ، تراز و رتبه قبولی در رشته مهندسی حمل و نقل ، آینده شغلی و بازار کار رشته مهندسی حمل و نقل ، دروس رشته مهندسی حمل و نقل ، بدون کنکور رشته مهندسی حمل و نقل و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

آوای مشاور

 

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی حمل و نقل با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

معرفی رشته مهندسی حمل و نقل

رشته مهندسی حمل و نقل یکی از گرایش های رشته مهندسی عمران می باشد که زیر شاخه گروه ریاضی است. همان طور که در مقاله ی مربوط به رشته مهندسی عمران اشاره کردیم ،این رشته با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص جهت فعالیت در زمینه های مختلفی مانند: جمع آوری فاضلاب ، بناهای تاریخی ، راه سازی ، پل سازی و … شکل گرفته است.

گرایش مهندسی حمل و نقل یکی از گرایش های این رشته است که در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود. یعنی داوطلبان علاقه مند به رشته مهندسی حمل و نقل باید در ابتدای ورود به دانشگاه و در مقطع کارشناسی به تحصیل در رشته مهندسی عمران بپردازند و پس از فارغ التحصیلی در این رشته برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ،رشته مهندسی حمل و نقل را انتخاب نمایند و در این رشته به تحصیل بپردازند.

 

بازار کار رشته مهندسی حمل و نقل

 

رشته مهندسی حمل و نقل خود به 4 دسته تقسیم می شود که فارغ التحصیلان این رشته می توانند در هر یک از این زمینه ها که علاقه دارند به فعالیت بپردازند. این 4 بخش عبارتند از:
1-حمل و نقل دریایی

2حمل و نقل ریلی

3-حمل و نقل هوایی

4-حمل و نقل جاده ای

این رشته با هدف ایمنی حمل و نقل ، برنامه ریزی حمل و نقل و مدیریت بر آن و تمامی مسائل مرتبط با بهبود حمل و نقل و همچنین تربیت افراد متخصص برای برنامه ریزی های شهری شکل گرفته است.

 

مشاوره انتخاب رشته مهندسی حمل و نقل

 

مشاوره انتخاب رشته مهندسی حمل و نقل 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته مهندسی حمل و نقل بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

بدون کنکور رشته مهندسی حمل و نقل

 

بدون کنکور رشته مهندسی حمل و نقل 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله ی انتخاب رشته می توانند رشته مهندسی حمل و نقل را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته مهندسی حمل و نقل را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیر انتفاعی ، دانشگاه پیام نور و مهندسی حمل و نقل که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند. ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته مهندسی حمل و نقل هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

آینده شغلی و بازار کار رشته مهندسی حمل و نقل

فارغ التحصیلان رشته مهندسی حمل و نقل می توانند با توجه به رشته تحصیلی خود به فعالیت بپردازند که برخی از مشاغل مرتبط با رشته این فارغ التحصیلان عبارت است از:

1-مهندسی مشاور

2-فعالیت در ادارات مختلف راه و ترابری

3-شهرداری ها

4-فعالیت در سازمان حمل و نقل ترافیک

5-شرکت های مطالعات جامع

تراز و رتبه قبولی در رشته مهندسی حمل و نقل 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

دروس رشته مهندسی حمل و نقل

 

دروس رشته مهندسی حمل و نقل (تخصصی) 96-97

دروس اجباری:

تقاضای حمل و نقل1 برنامه ریزی حمل و نقل ریاضی مهندسی پیشرفته تحقیق در عملیات حمل و نقل سیستم های حمل و نقل
دروس اختیاری:
طراحی روسازی ترافیک آلودگی هوا و روش های کنترل ارزیابی پروژه های حمل و نقل طراحی مسیر های جاده ای تحلیل شبکه های حمل و نقل مهندسی سیستم حمل و نقل
حمل و نقل عمومی مهندسی ایمنی ترافیک کاربرد کامپیوتر در حمل و نقل تقاضای حمل و نقل 2 مدیریت روسازی طراحی روسازی پیشرفته

آوای مشاور

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی حمل و نقل با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *