رشته مهندسی خاک و پی

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی مهندسی خاک و پی را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته مهندسی خاک و پی ، مشاوره انتخاب رشته مهندسی خاک و پی ، تراز و رتبه قبولی در رشته مهندسی خاک و پی ، آینده شغلی و بازار کار رشته مهندسی خاک و پی ، دروس رشته مهندسی خاک و پی ، بدون کنکور رشته مهندسی خاک و پی و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی خاک و پی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

معرفی رشته مهندسی خاک و پی

رشته مهندسی خاک و پی یکی از گرایش های رشته مهندسی عمران می باشد که زیر شاخه گروه ریاضی است. همان طور که در مقاله ی مربوط به رشته مهندسی عمران اشاره کردیم ،این رشته با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص جهت فعالیت در زمینه های مختلفی مانند: جمع آوری فاضلاب ، بناهای تاریخی ، راه سازی ، پل سازی و … شکل گرفته است.
گرایش مهندسی خاک و پی یکی از گرایش های این رشته است که در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود. یعنی داوطلبان علاقه مند به رشته مهندسی خاک و پی باید در ابتدای ورود به دانشگاه و در مقطع کارشناسی به تحصیل در رشته مهندسی عمران بپردازند و پس از فارغ التحصیلی در این رشته برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ،رشته مهندسی خاک و پی را انتخاب نمایند و در این رشته به تحصیل بپردازند.
رشته مهندسی خاک و پی به بررسی تغییرات خاک تحت بارهای مختلف و خصوصیات مربوط به آن می پردازند. این رشته ارتباط مستقیمی با سازه دارد زیرا سازه ها بر روی خاک احداث می شوند، پس دانشجوی این رشته باید درباره ی سازه نیز اطلاعات کافی داشته باشد.

 

مشاوره انتخاب رشته مهندسی خاک و پی

 

مشاوره انتخاب رشته مهندسی خاک و پی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.
مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته مهندسی خاک و پی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

 

بدون کنکور رشته مهندسی خاک و پی

 

بدون کنکور رشته مهندسی خاک و پی 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله ی انتخاب رشته می توانند رشته مهندسی خاک و پی را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته مهندسی خاک و پی را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیر انتفاعی ، دانشگاه پیام نور و مهندسی خاک و پی که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند. ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته مهندسی خاک و پی هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

 

بازار کار رشته مهندسی خاک و پی

 

آینده شغلی و بازار کار رشته مهندسی خاک و پی

حضور مهندسان خاک و پی در کلیه مراحل عمرانی ضروری می باشد. همین امر اشاره به بازار کار خوب این رشته می کند. علاوه بر این کارشناسان این رشته می توانند در آزمایشگاه های مکانیک خاک مشغول به فعالیت شوند.

تراز و رتبه قبولی در رشته مهندسی خاک و پی 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

دروس رشته مهندسی خاک و پی

 

دروس رشته مهندسی خاک و پی (تخصصی) 96-97

دروس اجباری:

دینامیک خاک مهندسی پی پیشرفته ریاضی مهندسی پیشرفته مکانیک محیط های پیوسته مکانیک خاک پیشرفته 1

دروس اختیاری:

هیدرولیک جریان محیط متخلخل تحلیل عددی جریان های آب اندر کنش سازه و خاک مکانیک سنگ 2 سدهای خاکی مکانیک محیط متخلخل
مهندسی ژئوتکنیک لرزه ای مکانیک خاک پیشرفته 2 روش های عددی در ژئوتکنیک زمین شناسی مهندسی پیشرفته مهندسی تونل

 

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی خاک و پی با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *