رشته مهندسی خط و سازه های ریلی

رشته مهندسی خط و سازه های ریلی یکی از رشته های زیرشاخه ریاضی می باشد، این رشته در رابطه با زیرسازی راه آهن ، طراحی هندسی مسیر و سازه های فنی مانند دیوار – تراشه – پل و تونل به مطالعه می پردازد. دانشجویان در طول مدت تحصیل این رشته دروسی را در زمینه مسیر حرکت و ناوگان می گذرانند، همچنین باید خود دانشجو اطلاعات خود را در رابطه با زیرسازی و روسازی راه آهن بالا ببرد. رشته مهندسی خط و سازه های ریلی در مقطع کارشناسی فاقد گرایش است اما در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دارای گرایش است. گرایش های کارشناسی ارشد این رشته عبارتنداز: ماشین های ریلی ، حمل و نقل ریلی ، کنترل و علائم ، راه آهن برقی ، خطوط راه آهن.

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی خط و سازه های ریلی با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید . ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

مشاوره انتخاب رشته مهندسی خط و سازه های ریلی 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته مهندسی خط و سازه های ریلی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

توانایی های لازم در رشته مهندسی خط و سازه های ریلی

دانشجویان و داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته مهندسی خط و سازه های ریلی را دارند باید از توانایی های این رشته اطلاع داشته باشند که برخی از این توانایی ها عبارتنداز:

1_ سخت کوش، جدی و مقاوم

2_ آمادگی کار در دشت ، کویر ، بیابان و کوهستان

3_ علاقمند به کارهای اجرایی

4_ علاقمند به رشته مهندسی خط و سازه های ریلی

آینده شغلی رشته مهندسی خط و سازه های ریلی

فارغ التحصیلان رشته مهندسی خط و سازه های ریلی می توانند علاوه براینکه در صنعت راه آهن مشغول به کار شوند، موقعیت های شغلی که برای یک مهندس عمران نیز وجود دارد را داشته باشند.

دروس رشته مهندسی خط و سازه های ریلی 96-97

دینامیک مصالح ساختمانی مقررات عمومی حرکت
مکانیک خاک رسم فنی و نقشه کشی نقشه برداری و عملیات

 

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی خط و سازه های ریلی با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید . ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *