رشته مهندسی رباتیک

رشته مهندسی رباتیک : یکی دیگر از رشته های زیر شاخه ریاضی می باشد. این رشته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا کاربرد رباتیک در کارخانه ها یکی از محورهای اساسی توسعه صنعتی به شمار می رود. ربات ها در تمامی مکانها به ویژه در محیط های خطرناک مانند: ته دریا، عمق زمین، محیط های شیمیایی که دارای رادیواکتیواست، فضاها و… نقش مؤثری دارند و میتوانند منجر به پیشرفت علم و تکنولوژی شوند به همین دلیل است که رشته مهندسی رباتیک باهدف تربیت نیروی انسانی برای بهره گیری از توانایی ها و امکانات مجموعه برق و مکانیک طراحی شده است.

مشاوره انتخاب رشته مهندسی رباتیک

انتخاب رشته کنکور مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته مهندسی رباتیک بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

معرفی رشته مهندسی رباتیک

رشته مهندسی رباتیک باید تلفیقی از رشته های مهندسی مکانیک ، مهندسی برق ، مهندسی کامپیوتر ، نرم افزار و کنترل باشد. اما در واقعیت همچین موضوعی وجود ندارد چرا که در 140 واحد نمی توان تمام درس فوق به دانشجو این رشته آموزش داده شود و نباید از فارغ التحصیل این رشته توقع داشت که تمامی دروس این رشته را بداند.

رشته مهندسی رباتیک در پزشکی نیز کاربرد دارد و کاربرد آن به این صورت است که ربات ها می توانند هنگام جراحی دقت را افزایش دهند بدین منظور که می توانند بدون لرزش دست و با دقت کافی برش های جراحی را ایجاد کنند که این امر موجب صرفه جویی در وقت می شود علاوه بر این بعداز عمل بیمار دچار درد زیادی نمی شود، کمتر خون ریزی دارد، امکان بروز خطر کمتر است و دوره بستری در بیمارستان را کاهش می دهد.

رشته مهندسی رباتیک تنها در مقطع کارشناسی در ایران تدریس می شود و در مقاطع بالاتر این رشته وجود ندارد و برای ارائه رشته در مقاطع بالاتر مخالفت شده. این رشته در همان مقطع کارشناسی نیز در دانشگاه های اندکی تدریس می شود و هنوز در کشور ما جا نیفتاده و طرفداران زیادی ندارد.

بازار کار رشته مهندسی رباتیک

فارغ التحصیلان این رشته می توانند به مشاغل زیر راه پیدا کنند:

1_ راه اندازی و تعمیر ربات ها

2_ پژوهشکده ها

3_ سازمان انرژی اتمی

4_ کارخانه های خودرو سازی

5_ ارتش و سپاه

6_ شرکت نفت و…

دروس تخصصی رشته مهندسی رباتیک

کنترل مدرن الکترونیک قدرت و محرکه ها شبکه‌های عصبی اصول میکروپروسسورها ارتشعاشات مکانیکی

جهت مشاوره تحصیلی تلفنی و یا اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید .

آوای مشاور

 

  جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی رباتیک

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. ( همه روزه )

 




به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *