رشته مهندسی سازه

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون رشته تحصیلی مهندسی سازه را به شما معرفی کند: اعم از معرفی رشته مهندسی سازه ، مشاوره انتخاب رشته مهندسی سازه ، تراز و رتبه قبولی در رشته مهندسی سازه ، آینده شغلی و بازار کار رشته مهندسی سازه ، دروس رشته مهندسی سازه ، بدون کنکور رشته مهندسی سازه و همچنین معرفی پذیرش دانشگاه های دولتی و آزاد در این رشته و غیره …

 

بدون کنکور رشته مهندسی سازه

 

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی سازه با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

معرفی رشته مهندسی سازه

رشته مهندسی سازه یکی از گرایش های رشته مهندسی عمران می باشد که زیر شاخه گروه ریاضی است. همان طور که در مقاله ی مربوط به رشته مهندسی عمران اشاره کردیم ،این رشته با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص جهت فعالیت در زمینه های مختلفی مانند: جمع آوری فاضلاب ، بناهای تاریخی ، راه سازی ، پل سازی و … شکل گرفته است.

گرایش مهندسی سازه یکی از گرایش های این رشته است که در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود. یعنی داوطلبان علاقه مند به رشته مهندسی سازه باید در ابتدای ورود به دانشگاه و در مقطع کارشناسی به تحصیل در رشته مهندسی عمران بپردازند و پس از فارغ التحصیلی در این رشته برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ،رشته مهندسی سازه را انتخاب نمایند و در این رشته به تحصیل بپردازند.

رشته مهندسی سازه به طراحی سازه های مختلف و آموزش و تجزیه و تحلیل این سازه ها می پردازد و در مدت زمان تحصیل دانشجویان این رشته آموزش های لازم را در رابطه با موارد یادشده می بینند.

این گرایش در میان دیگر گرایش های مهندسی عمران بیشترین ظرفیت را در دانشگاه ها به خود اختصاص می دهد،در واقع رقابت و متقاضی در این رشته بالاست و بیشتر دانشگاه های کشور این رشته را ارائه می دهند.

 

مشاوره انتخاب رشته مهندسی سازه

 

مشاوره انتخاب رشته مهندسی سازه 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته مهندسی سازه بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

بدون کنکور رشته مهندسی سازه 96-97

داوطلبان علاوه بر اینکه از طریق شرکت در کنکور سراسری و در مرحله ی انتخاب رشته می توانند رشته مهندسی سازه را انتخاب نمایند،به صورت بدون آزمون نیز امکان ادامه تحصیل در رشته مهندسی سازه را در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد ، دانشگاه غیر انتفاعی ، دانشگاه پیام نور و مهندسی سازه که پذیرش بدون کنکور انجام می دهند دارا می باشند. ثبت نام بدون آزمون در این رشته نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد یعنی اگر داوطلبی در کنکور شرکت نکرده باشد می تواند در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام کند. ثبت نام بدون آزمون رشته مهندسی سازه هر سال بعد از کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی و همزمان با تکمیل ظرفیت دانشگاه ها یعنی در اواخر شهریور شروع می شود و معمولا تا اواخر مهر ادامه دارد.

 

بازار کار رشته مهندسی سازه

 

آینده شغلی و بازار کار رشته مهندسی سازه

رشته ی سازه در برگیرنده ی امور وسیعی از عمران است ، به همین دلیل بازار کار این رشته مناسب است. برخی از مشاغل این رشته عبارتند از:

1-فعالیت در ادارات دولتی

2-فعالیت در شرکت های خصوصی

3-طراحی و نظارت در شرکت ها

4-عهده داری مسئولیت های اجرایی در شرکت ها

تراز و رتبه قبولی در رشته مهندسی سازه 96-97

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تراز قبولی با مشاورین مرکز و یا به سایت سنجش مراجعه نمایید.

 

دروس رشته مهندسی سازه

 

دروس رشته مهندسی سازه (تخصصی) 96-97

دروس اجباری

پایداری سازه ها ارتعاش سازه ها ریاضی مهندسی پیشرفته تئوری الاستیسیته اجزا محدود

دروس اختیاری

تحلیل و طراحی سازه های بلند تحلیل ماتریسی سازه ها ایمنی سازه ها مکانیک سنگ مدیریت بحران
اجزاء محدود مهندسی زلزله پیشرفته طراحی بهینه سازه تحلیل ریسک طراحی سازه های صنعتی
مکانیک محیط پیوسته ارتعاش های تصادفی تحلیل غیر خطی سازه ها اندر کنش سازه آب مکانیک جامدات پیشرفته
طراحی سازه های هیدرولیکی تحلیل پلاستیک سازه ها طراحی پل دینامیک سازه پیشرفته سازه های دریایی
تئوری صفحات و پوسته ها روش های عددی در تحلیل سازه تئوری پلاستیسیته

 

آوای مشاور

 

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی سازه با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *