رشته مهندسی سیستم های انرژی

رشته مهندسی سیستم های انرژی : دانشگاه ها نقش بسیار مهمی برای تربیت نیروی انسانی در زمینه های انرژی دارند زیرا کشور ما به شدت نیاز به متخصصان این رشته دارد. این رشته،رشته ای جدید محسوب می شود که برای اولین بار در دانشگاه علوم تحقیقات ارائه شده . این رشته در سه دانشگاه صنعتی شریف ،علوم تحقیقات و دانشگاه خواجه نصیر ارائه می شود. همچنین این رشته در مقطع کارشناسی ارشد نیز ارائه شده و دارای 3 گرایش :سیستم انرژی-تکنولوژی انرژی و محیط زیست می باشد.

 

 

رشته مهندسی سیستم های انرژی 96-97 (زمان و ثبت نام)

 

پذیرش دانشجو در این رشته از میان رشته های مهندسی شیمی ، مهندسی مکانیک و مهندسی برق انجام می شود.
دانشجویان در زمینه ی سیستم های انرژی فرا می گیرند که چگونه می توانند از روش های شبیه سازی استفاده کنند. همچنین به کمک قوانین علوم مختلف مانند برق،مکانیک و… فناوری را به سمت مصرف حداقل انرژی برسانند.

دانشجویان در زمینه ی فناوری های انرژی روش های متنوع تفضیلی و مفهومی تبدیل انرژی را با استفاده از ابزارهای متفاوت مثل برنامه ریزی ها و مدل های محاسباتی و همچنین آزمایشات آزمایش می کنند.
دانشجویان در زمینه ی انرژی و محیط زیست یاد می گیرند که به کمک ابزارهای تحلیلی می توانند تاثیر اقتصاد را مورد بررسی قرار دهند. همچنین می توانند با بررسی مسائل زیست محیطی به کاهش آلودگی های محیط زیست کمک کنند.

مشاوره انتخاب رشته مهندسی سیستم های انرژی

انتخاب رشته تحصیلی  مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته کنکور یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته مهندسی سیستم های انرژی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران آوای مشاور در تماس باشند.

درس های اصلی رشته مهندسی سیستم های انرژی

مدلسازی انرژی تحلیل سیستمهای انرژی برنامه ریزی ریاضی پیشرفته مهندسی فرآیند/طراحی مفهومی فرآیند

درس های تخصصی رشته مهندسی سیستم های انرژی

نیروگاه های تولید برق سیستمهای انرژی خورشیدی تبدیل انرژی پیشرفته فناوری های تولید و ذخیره سازی هیدروژن فناوری انرژی های تجدیدپذیر
فناوری های تبدیل و ذخیره سازی انرژی فناوری پیلهای سوختی فناوری نیروگاه های باد طراحی سیستمهای تولید همزمان مهندسی فرآورش انرژی های اولیه

جهت مشاوره تلفنی و یا اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید .

 

آوای مشاور

 

 

  جهت مشاوره تحصیلی و  اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی سیستم های انرژی

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. (  همه روزه )
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *