رشته مهندسی صنایع

رشته مهندسی صنایع رشته مهندسی صنایع یکی از رشته های زیر گروه ریاضی است، این رشته با بهبود و پیاده سازی سیستم های یکپارچه از مواد ، اطلاعات ، تجهیزات ، انرژی و افراد ربط پیدا می کند و از علوم اجتماعی ، طبیعی و ریاضی در ارتباط با دانش خود بهره می گیرد. همانطور که می دانیم با رشد و پیشرفت تکنولوژی در مؤسسات ،کارخانجات و… روبه رو هستیم و همانند دوره های قدیم دیگر نمی توانیم از مدیریت های سنتی این واحد ها را اداره کنیم بلکه نیازمند کارشناس این رشته و مدیریت به روش علمی هستیم پس هدف از شکل گیری و ارائه این رشته در واقع همین موضوع است. شخصی که در رشته مهندسی صنایع تحصیل می کند تنها در رابطه با رشته خود دانش کسب نمی کند بلکه با علوم مختلف مانند شیمی و مکانیک و.. در ارتباط است.

مشاوره انتخاب رشته مهندسی صنایع

انتخاب رشته تحصیلی مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته کنکور یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته مهندسی صنایع بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

توانایی های لازم در رشته مهندسی صنایع

داوطلبان و یا دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته مهندسی صنایع را دارند باید از توانایی های مربوط به این رشته اطلاع داشته باشند که برخی از این توانایی ها عبارتند از:

1-توانایی های جسمی : دانشجویانی که قصد دارند در رشته مهندسی صنایع تحصیل کنند باید دارای روابط عمومی بالایی باشند تا بتوانند با افراد مختلفی ارتباط برقرار کنند.

2-توانایی های علمی : علاقمند به دروس ریاضی و فیزیک باشد و در این دو درس تسلط داشته باشد همچنین دانشجوی این رشته باید توان مدیریت نیز داشته باشد.

3- علاقمندی : هر داوطلبی قبل از انتخاب رشته و قبل از ورود به دانشگاه باید نسبت به رشته ای که انتخاب می کند دارای علاقه باشد زیرا اولین شرط انتخاب رشته علاقه است.

رشته ی مهندسی صنایع دارای 4 گرایش می باشد که عبارتند از:

1-تحلیل سیستم ها و برنامه ریزی

2-تولید صنعتی

3-تکنولوژی صنعتی

4-ایمنی صنعتی

بازار کار رشته مهندسی صنایع

فارغ التحصیلانی که در رشته مهندسی صنایع درس خود را به اتمام رسانده اند می توانند به مشاغلی مانند : صنعت بیمه ، شرکتهای هواپیمایی ، بیمارستانها ، کشت و صنعت ، خدمات شهری ، نظام های تولیدی ، مهندسی نظام های کیفیت ، مهندسی مالی ، مهندسی ارزش و مهندسی لجستیک و … راه پیدا کنند.

دروس تخصصی رشته مهندسی صنایع

آمار مهندسی تحلیل سیستمها روشهای تولید
اقتصاد مهندسی علم مواد طرح ریزی واحدهای صنعتی

 

جهت مشاوره تحصیلی تلفنی و یا اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید .

آوای مشاور

 

  جهت مشاوره تحصیلی و  اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی صنایع

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. ( همه روزه )

 

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *