رشته مهندسی مکاترونیک

رشته مهندسی مکاترونیک: رشته مهندسی مکاترونیک یکی از رشته های زیرشاخه ریاضی می باشد، این رشته ترکیبی از 3 رشته کامپیوتر، الکترونیک و مکانیک است که سعی دارد نسبت به سیستم های تشکیل دهند اجزای کنترلی – الکترونیکی و مکانیکی دیدی یکپارچه داشته باشند. دانشجوی این رشته باید تلاش کند تا به سیستم های ساده تر، ارزان تر، انعطاف پذیرتر و راحت تر دست پیدا کند. دانشجوی این رشته با دید گسترده ای که نسبت به این سد علوم دارد می تواند برای طرح های مهندسی برنامه ریزی کرده و بر آن ها نظارت داشته باشند. رشته مهندسی مکاترونیک در مقطع کارشناسی فاقد گرایش است اما این رشته تا مقطع کارشناسی ارشد و دکتری امکان ادامه تحصیل دارد.

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی مکاترونیک با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

مشاوره انتخاب رشته مهندسی مکاترونیک 96-97

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته مهندسی مکاترونیک  بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

توانایی های لازم در رشته مهندسی مکاترونیک

دانشجویان و داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته مهندسی مکاترونیک دارند باید از توانایی های این رشته اطلاع داشته باشند که برخی از این توانایی ها عبارتنداز:

1_ تسلط به علوم ریاضی، فیزیک و کامپیوتر

2_ علاقمندی به کارهای فنی و کارگاهی

3_ صبروحوصله

4_ علاقمندی به رشته مهندسی مکاترونیک

آینده شغلی رشته مهندسی مکاترونیک

رشته مهندسی مکاترونیک در ایران به تازگی ارائه شده است و افراد کمتر با این رشته آشنا هستند، اما در حال حاضر استخدام در این رشته کم بوده اما این رشته نیز مانند تمام رشته های دیگر دارای متقاضیانی هست و امکان استخدام نیز دارد.

دروس رشته مهندسی مکاترونیک

رباتیک پیشرفته کنترل خودکار پیشرفته شناسایی سیستمها حساسه ها و کالیبراسیون ربات هوش مصنوعی و سیستم های خبره
برنامه ریزی و کنترل تولید و کیفیت شبکه های عصبی مدیریت کیفیت و عملیات مدیریت تجاری و بازرگانی اتوماسیون صنعتی

جهت اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی مکاترونیک با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *