رشته مهندسی مکانیک

رشته مهندسی مکانیک : یکی از رشته های زیر گروه ریاضی است که این رشته تشکیل شده از علم فیزیک که با استفاده از این علم و ریاضی به بررسی نیروهایی که به اجسام وارد می شود می پردازد و تلاش آن بر این است که طرح و زمینه ای نو ارائه دهد تا بتواند به پیشرفت آدمی کمک کند. این رشته با این هدف شکل می گیرد که بتواند نیروی انسانی و متخصصانی را در این علم تربیت کند تا آنها بتوانند به امور محاسبات فنی، آزمایش ماشین آلات، مدل سازی نقشه ها، تدوین روش و… بپردازند.

رشته مهندسی مکانیک 96-97 (زمان و ثبت نام)

 

رشته مهندسی مکانیک دارای 3 گرایش می باشد که این گرایش ها عبارتنداز:

1_ مهندسی مکانیک گرایش مکانیک در طراحی جامدات

2_ مهندسی مکانیک گرایش مکانیک در حرارت و سیالات

3_ مهندسی مکانیک گرایش مکانیک ساخت و تولید.

در گرایش طراحی جامدات دانشجویان به بررسی اجزاء مختلف ماشین و تأثیر هر یک از این اجزاء می پردازند در واقع دانشجو در این گرایش یاد می گیرد که باید توجه به نیازهای جامعه ماشین هایی را طراحی کند.

در گرایش حرارت و سیالات مسائل مربوط به سیالات مورد بررسی قرار می گیرد یعنی هدف از ارائه این رشته بررسی عوامل است که می توانند بر روی خواص مختلف حرکت سیال و مسائل مربوط به آن مؤثر باشند. همچنین این رشته به مسائل مربوط به تأسیسات ساختمان نیز مربوط می شود.

گرایش ساخت و تولید به بررسی زمینه های مختلف در مکانیک می پردازد در واقع فعالیت این رشته در زمینه ی طراحی قالبها، ساخت قطعه های گوناگون و شکل دادن به فلزهاست.

مشاوره انتخاب رشته مهندسی مکانیک

انتخاب رشته مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته کنکور یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته مهندسی مکانیک بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

توانایی های لازم در رشته مهندسی مکانیک

دانشجوی رشته مهندسی مکانیک برای ورود به این رشته باید از توانایی های مرتبط با این رشته اطلاع داشته باشد برخی از این توانمندی ها عبارتنداز: 1_ علاقمندی به فعالیت های تئوریک 2_ هماهنگی و استفاده از توانایی های عملی و علمی 3_ آمادگی جسمانی در محیط های پر جمعیت و…

بازار کار رشته مهندسی مکانیک

فارغ التحصیلان رشته مهندسی مکانیک می توانند در مشاغل مربوط به رشته ی خود وارد بازار کار شوند، برخی از این مشاغل عبارتنداز:

1_ ساخت تجهیزات مکانیکی نیروگاه ها

2_ ساخت تجهیزات و سیستم های تصفیه آب

3_ ساخت تجهیزات دفاعی مانند پلهای متحرک

4_ ساخت ماشین آلات و باز یافت مواد و…

دروس پایه و اصلی رشته مهندسی مکانیک

دروس پایه مشترک در همه گرایش ها

ریاضی 1و2 معادلات دیفرانسیل شیمی عمومی محاسبات عددی برنامه سازی کامپیوتر فیزیک 1و2 و آزمایشگاه

 

دروس اصلی مشترک در گرایش های حرارت و سیالات، طراحی جامدات

ریاضی مهندسی آزمایشگاه مبانی مهندسی برق  دینامیک  علم مواد  آزمایشگاه ترمودینامیک  طراحی اجزاء 1و2  آزمایشگاه مقاومت مصالح  دینامیک ماشین  آزمایشگاه دینامیک و ارتعاشات  کنترل اتوماتیک
مبانی مهندسی برق 1و2  استاتیک  مقاومت مصالح 1و2  ترمودینامیک 1و2  مکانیک سیالات 1و2  آزمایشگاه مکانیک سیالات  انتقال حرارت 1  ارتعاشات مکانیکی  نقشه کشی صنعتی  

جهت مشاوره تحصیلی تلفنی و یا اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید .

 

آوای مشاور

 

 

 

  جهت مشاوره تحصیلی و  اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی مکانیک

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. ( همه روزه )

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *