رشته مهندسی پلیمر

رشته مهندسی پلیمر یکی از رشته های زیرشاخه ریاضی می باشد که این رشته با هدف تولید کلیه محصولات پلیمری مانند پلاستیک ، رزین ، لاستیک و… که صنعت به آن نیازمند است می پردازد. دانشجویانی که پا به این رشته می گذارند در طول مدت تحصیل با 4 فرآیند آشنا می شوند که عبارتنداز : فرآیند رنگرزی ، مواد رنگرزی ، فیزیک رنگ و پوشش های پلیمری.

رشته مهندسی پلیمر در مقطع کارشناسی به 2 گرایش تقسیم می شود. اولین گرایش مهندسی پلیمرتکنولوژی و علوم رنگ و دومی صنایع پلیمر می باشد. هدف از ارئه گرایش صنایع پلیمر تربیت کارشناسان و متخصصانی است که بتوانند به تولید پلیمر های صنعتی بپردازند و توانایی های خود را در زمینه  بهره برداری در این صنعت به کار بگیرند. و هدف از ارائه گرایش تکنولوژی و علوم رنگ تربیت متخصصانی است که بتوانند امور فنی کارخانه های مواد رنگزا را به دست بگیرند و به عنوان مهندس اجرایی به فعالیت بپردازند. لازم به ذکر است امکان ادامه تحصیل در این رشته تا مقطع دکتری ادامه دارد.

رشته مهندسی پلیمر 96-97

توانایی های لازم در رشته مهندسی پلیمر

داوطلبان و دانشجویانی که قصد ورود به رشته ی مهندسی پلیمر را دارند باید از توانایی های مربوط به این رشته آگاهی داشته باشند که برخی از این توانایی ها عبارتنداز:

1_ لازمه ورود به این رشته دانستن شیمی می باشد.

2_ مسلط به زبان انگلیسی و استفاده از رایانه

3_ تسلط و علاقه مندی به دروس ریاضی، شیمی و فیزیک

4_ بینایی و عدم کوررنگی

5_ توانایی حرکت و شنوایی

مشاوره انتخاب رشته مهندسی پلیمر

انتخاب رشته تحصیلی مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته کنکور یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته مهندسی پلیمر بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

آینده شغلی رشته مهندسی پلیمر

فارغ التحصیلان و دانشجویانی که در رشته مهندسی پلیمر درس خود را به اتمام رسانده اند می توانند در مشاغل مرتبط به رشته خود به فعالیت بپردازند که برخی از این مشاغل عبارتنداز:

1_ نظارت در تولید تصاویر عکاسی رنگی، چاپ و …

2_ نظارت در تولید محصولات و فرآیندهای ساخت آنها

3_ کنترل کیفیت محصولات

4_ بازرسی پیمانکاری ها و اجرای عملیات رنگرزی

5_ نظارت بر تولید رنگ

6_ تهیه پوششها و اجرای عملیات رنگ آمیزی

دروس‌ مشترک‌ در‌ گرایش‌های‌ مختلف رشته مهندسی‌ پلیمر

خواص‌ و کاربرد پلیمرهای‌ طبیعی تکنولوژی‌ و خواص‌ فیزیکی‌ الیاف وسائل‌ اندازه‌گیری‌ مشخصات‌ مولکولی‌ پلیمرها روش‌های‌ اندازه‌گیری‌ مشخصات‌ پلیمرها شیمی‌ فیزیک‌ پلیمرها انتقال‌ جرم روش‌های‌ اندازه‌گیری‌ کمیت‌های‌ مهندسی انتقال‌ حرارت نقشه‌کشی‌ صنعتی‌ عملیات‌ واحد
تکنولوژی‌ و کارگاه‌ کامپوزیت‌ها خواص‌ فیزیکی‌ و مکانیکی‌ پلیمرها شیمی‌ سینتیک‌ پلیمریزاسیون کارگاه‌ عمومی ترمودینامیک‌ مهندسی شیمی‌ فیزیک شیمی‌ پلیمریزاسیون مکانیک‌ سیالات انتقال‌ جرم کنترل‌ فرآیندها
ریاضیات‌ عمومی برنامه‌نویسی‌ کامپیوتر مهندسی‌ و کارگاه‌ پلاستیک‌، رئولوژی‌ پلیمرها مبانی‌ مهندسی‌ برق موازنه‌ انرژی‌ و مواد کنترل‌ فرایندها انتقال‌ حرارت ترمودینامیک‌ مهندسی‌ موازنه‌ انرژی‌ و مواد عملیات‌ واحد
مهندسی‌ و کارگاه‌ الاستومر شیمی‌ عمومی‌ اصول‌ مهندسی‌ پلیمریزاسیون شیمی‌ آلی ریاضیات‌ مهندسی سینتیک‌ و طرح‌ راکتور مکانیک‌ سیالات‌ استاتیک‌ و مقاومت‌ مصالح‌ اقتصاد و طرح‌ مهندسی فیزیک‌ عمومی

دروس‌ تخصصی‌ گرایش‌ صنایع‌ پلیمر

رئولوژی‌ پلیمرها تکنولوژی‌ و خواص‌ فیزیکی‌ الیاف مهندسی‌ پلاستیک تکنولوژی‌ کامپوزیت‌ها مهندسی‌ الاستومر

جهت مشاوره تحصیلی تلفنی و یا اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید .

 

آوای مشاور

  جهت مشاوره تحصیلی و  اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی پلیمر

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. ( همه روزه )

 

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *