رشته مهندسی کامپیوتر

رشته مهندسی کامپیوتر : رشته ای است که در رابطه با ساخت و طراحی اجزای کامپیوتر آگاهی میدهد.هدف از ارائه این رشته تربیت کارشناسانی است که بتوانند در زمینه های راه اندازی دستگاه ها، شناخت مجموعه های سخت افزاری ، توسعه ، تعمیر و اصلاح ، نگهداری و عیب یابی فعالیت کنند. کامپیوتر به طور مستقل به 2 جزء تقسیم می شود که عبارتند از: سخت افزار و نرم افزار سخت افزار به اجزای قابل لمس و فیزیکی کامپیوتر گفته می شود مانند بردهای الکترونیکی و مدارها.نرم افزار به جزء های غیرقابل لمس در کامپیوتر گفته می شود در واقع نرم افزار به کامپیوتر دستور می دهد که چه کاری را انجام دهد.

این رشته در مقطع کارشناسی به دو گرایش به سخت افزار و نرم افزار نیز تقسیم می گردد. که دانشجویان در گرایش نرم افزار زمینه های مختلف برنامه نویسی را در سیستم عامل های مختلف می آمورند و در گرایش سخت افزار نوع فعالیت انواع قطعات ، بردها و تجهیزات کامپیوتری را می آموزند.

مشاوره انتخاب رشته مهندسی کامپیوتر

انتخاب رشته تحصیلی مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته کنکور یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته مهندسی کامپیوتر بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

رشته مهندسی کامپیوتر 96-97

توانایی های لازم در رشته مهندسی کامپیوتر

دانشجویان و داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر را دارند باید دارای توانایی های مرتبط با آن رشته باشند که برخی از این توانایی ها عبارتند از:

1-توانایی های مالی : دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر باید توانایی تهیه کامپیوتر را داشته باشد.البته این امر، امری ضروری نیست اما ممکن است که دانشجو نتیجه دلخواه را مشاهده نکند.

2-توانایی های علمی : دانشجوی این رشته باید سخت کوش باشد زیرا این رشته نیازمند پویایی و اطلاعات بروز است. همچنین باید مهارت خود را در دروس ریاضی و فیزیک افزایش دهند و دارای خلاقیت و ابتکار باشند.

3-علاقه : دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر باید مانند رشته های دیگر به یادگیری و مطالعه علاقمند باشد و خواستار پیشرفت خود باشد.

بازار کار رشته مهندسی کامپیوتر

فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر می توانند با توجه به توانایی های خود مشاغل مختلف و متفاوتی را انتخاب کنند که برخی از این مشاغل عبارتنداز:

1-شرکتهای تولیدکننده قطعات

2-شرکتهای تولید کننده نرم افزار

3-مراکز صنعتی

دروس رشته مهندسی کامپیوتر

دروس اصلی کارشناسی مهندسی کامپیوتر در هر دو گرایش

فیزیک 1و2 آزمایشگاه کامپیوتر آمار واحتمالات مهندسی ساختمان داده ها مدارهای منطقی آزمایشگاه ریز پردازنده 1 آزمایشگاه شبکه های کامپیوتری
آزمایشگاه 1و2 معادلات دیفرانسیل ریاضی مهندسی زبان ماشین و برنامه ریزی سیستم طراحی الگوریتم ها معماری کامپیوتر سیستم های عامل
ریاضی 1و2 ساختمان های گسسته مدارهای الکتریکی 1 مدارهای الکترونیکی طراحی و پیاده سازی زبان های برنامه سازی آزمایشگاه معماری کامپیوتر کارگاه عمومی
مبانی کامپیوتر و برنامه سازی برنامه سازی پیشرفته آزمایشگاه مدارهای الکتریکی 1 آزمایشگاه مدارهای الکترونیکی ریز پردازنده 1 شبکه های کامپیوتری

جهت مشاوره تحصیلی تلفنی و یا اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید .

 

آوای مشاور

 

 

  جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهندسی کامپیوتر

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. ( همه روزه )

 

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *