رشته کار درمانی

رشته کار درمانی : هدف از به وجود آمدن رشته کار درمانی بررسی توانایی های معلولین و همچنین ارزیابی ناتوانی ها و توانایی ها و آموزش آنها است.کاردرمانی رشته ایست در مقطع لیسانس که این رشته به صورت کلی تمامی ابعاد بیماری، چه از نظر جسمانی و چه از نظر روانی را بررسی می کند، در واقع فارغ التحصیلان کاردرمانی با مهارت در علم آناتومی یک برنامه جامع را برای بیماران ارائه می دهند.

مشاوره انتخاب رشته کار درمانی

انتخاب رشته کنکور مانند انتخاب دانشگاه نقشی اساسی در شکل گیری آینده هر شخص دارد، در واقع انتخاب رشته یکی از مهم ترین و حساس ترین تصمیم هایی است که افراد برای ورود به دانشگاه ها باید آن را اتخاذ کنند. انتخاب رشته یکی از مقوله هایی است که اگر اشتباهی در آن صورت بگیرد هیچ بازگشتی برای آن وجود نخواهد داشت، پس داوطلبان باید این مرحله را بسیار جدی بگیرند. یکی از راه هایی که می تواند کمک شایانی در زمینه انتخاب رشته به داوطلبان داشته باشد. مشورت با مشاوران انتخاب رشته و تحقیق و مطالعه در رابطه با رشته دلخواه است.

مرکز آوای مشاور می تواند در هر دو زمینه به شما عزیزان کمک کند. ما در این مقاله سعی داریم به توضیح رشته کار درمانی بپردازیم تا داوطلبان متقاضی این رشته بتوانند با دیدی گسترده درباره زوایای مختلف این رشته نسبت به انتخاب آن اقدام نمایند. داوطلبان در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل می توانند با مشاوران ما در تماس باشند.

توانایی های لازم در رشته کار درمانی

فردی که می خواهد قدم به رشته ی کار درمانی بگذارد در ابتدا باید به این رشته علاقه داشته باشد که این نکته اولین شرط ورود به تمام رشته ها است، علاوه بر علاقه باید بتواند انسان ها را دوست بدارد زیرا پا به رشته ای گذاشته که در آن با بیماران روبه رو است و ممکن است درمان بیماری به دراز مدت بیانجامد در نتیجه در کنار عشق باید صبر و حوصله ی بالا و توانایی جسمی و روحی مناسب نیز داشته باشد.

آینده شغلی رشته کار درمانی

فارغ التحصیلان رشته ی کاردرمانی می توانند به شغل های بسیاری راه پیدا کنند، اولین کاری که می توانند انجام دهند این است که از وزارت بهداشت و یا بهزیستی مجوز دریافت کنند و کلینیک خصوصی خود را تأسیس کنند همچنین می توانند جذب بیمارستان ها، سازمان بهزیستی، هلال احمر و کلینیک های توانبخشی شوند.

درس های پایه برای رشته کار درمانی

آناتومی 1 سر و گردن و تنه آناتومی 3 اندام تحتانی آناتومی 5 آناتومی اعصاب روانشناسی عمومی رشد روانی  حرکتی
آناتومی 2 اندام فوقانی آناتومی 4 آناتومی سطحی استخوان شناسی 2 روان پزشکی عمومی بیماری های داخلی 1 و 2

درس های اختصاصی برای رشته کار درمانی

زبان تخصصی کاردرمانی در بیماری های مغز و اعصاب کینزیولوژی و بیومکانیک 1 و 2 و 3 ارزشیابی و اندازه گیری قدرت عضلانی
آشنایی با اصول توانبخشی و طب فیزیکی کاردرمانی در بیماری های ارتوپدی تکنیک های حرکت درمانی 1 و 2 کارآموزی بالینی 1 ، 2 ، 3 ، 4 ، 5 و 6
واحد رادیولوژی کاردرمانی در بیماری های روماتولوژی کاردرمانی در بیماری های کودکان

جهت مشاوره تحصیلی تلفنی و یا اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین آوای مشاور در ارتباط باشید.

 

آوای مشاور

 

جهت مشاوره تحصیلی و  اطلاعات بیشتر در مورد رشته کار درمانی

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد. ( همه روزه )

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *