سهمیه استعدادهای درخشان

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که ضوابط مربوط به داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان را به شما معرفی کند.

ضوابط مربوط به داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان 96-97

متقاضیان با آزمون و بدون آزمون استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان باید همزمان با سایر داوطلبان در آزمون سال 97 ثبت نام کنند. این متقاضیان باید هنگام تکمیل فرم ثبت نام گزینه ی : “متقاضی ثبت نام با استفاده از شرایط استعداد در خشان می باشم ” را انتخاب کنند. بعد از ثبت نام و انتخاب رشته محل ، داوطلب باید در زمان تعیین شده به همراه مدارک مورد نیاز برای انجام مراحل مربوطه به دانشگاه محل تحصیل مراجعه کند تا دانشگاه به معرفی اسامی واجد شرایط بپردازد.

 

آوای مشاور

 

داوطلبان واجد شرایط استفاده از سهمیه استعداد درخشان به صورت بدون آزمون 96-97

  •  ثبت نام در آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه . ( داوطلب در صورت تمایل می تواند در آزمون شرکت نکند اما باید مانند سایر داوطلبان در زمان انتخاب رشته ، نسبت به انتخاب رشته محل اقدام کنند . )

نکته : داوطلب در صورت تمایل می تواند در آزمون شرکت کرده و شانس خود را در شرایط عادی نیز امتحان کند.

  • متقاضیان در صورتی که با شرایط عادی در کنکور شرکت کنند، لزومی ندارد رشته آزمون با رشته انتخابی استعداد های درخشان یکی باشد. این افراد در زمان انتخاب رشته محل ، مجاز به انتخاب در دو حالت عادی و استعداد های درخشان با آزمون خواهند بود.
  •  متقاضیان دارای شرایط استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان ( با آزمون و بدون آزمون ) توجه داشته باشند که علاوه بر این سهمیه ، برای شرایط عادی در سهمیه آزاد مانند سایر داوطلبان عادی مورد سنجش قرار می گیرند.
  •  متقاضیان واجد شرایط استفاده از سهمیه استعداد های درخشان قادر هستند کلیه رشته محل های اعلام شده را بر اساس جدول پذیرش انتخاب نمایند.

نکته : در هر دانشگاه اولویت پذیرش با دانشجوی واجد شرایط آن دانشگاه است. پس اگر ظرفیت مازاد استعداد های درخشان دانشگاه 1 نفر باشد ، دانشجویی که دارای شرایط است در اولویت همان دانشگاه پذیرفته می شود.

  •  دانشجوی مجاز در هر رشته تحصیلی ، مجاز است در مقطع بالاتر در رشته همنام با رشته ی تحصیلی خود در مقطع کارشناسی به تحصیل بپردازد و در صورتی که در مقطع کارشناسی ارشد ، رشته همنام با رشته مقطع قبل وجود نداشته باشد ، سهمیه 10 در صد بدون آزمون حذف و به 30 در صد سهمیه پذیرش با آزمون تبدیل می شود. در این صورت داوطلب برای پذیرش باید 90 درصد نمره اخرین نفر را کسب کند.

 

آوای مشاور

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد سهمیه استعدادهای درخشان با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *