سهمیه کنکور سراسری

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون در سهمیه کنکور سراسری را به شما معرفی کند اعم از : تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری ، تاثیر سهمیه رزمندگان یا همان ( سهمیه 5 درصدی در کنکور سراسری ) ، تاثیر سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری ( جانبازان ) ، تاثیر سهمیه بهیاران ، تاثیر سهمیه خانواده شهدا در کنکور سراسری ، تاثیر سهمیه مناطق محروم در کنکور سراسری.

 

سهمیه کنکور سراسری

 

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد سهمیه کنکور سراسری 96-97 با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

سهمیه کنکور سراسری 96-97

هر داوطلب می تواند بر اساس شرایط خود ، متقاضی یکی از سهمیه های زیر شود:

تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری 96-97

شرکت کنندگان در آزمون سراسری ، بر اساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دوره متوسطه جزو یکی از سه میه هاس مناطق 1 و 2 و 3 محسوب می شوند.

نکته 1: فارغ التحصیلان و دانش آموزان پیش دانشگاهی بر اساس بخش محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی و دو سال آخر دبیرستان جزو یکی از سهمیه های مناطق محسوب می شود.

نکته 2: فارغ التحصیلان دوره کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای که دوره پیش دانشگاهی را گذرانده اند ، در آزمون سال 97 بر اساس محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دوره دبیرستان ها یا هنرستان ها جزو سهمیه های مناطق 1 و 2 و 3 محسوب می شوند.

 

تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری

 

تاثیر سهمیه رزمندگان یا همان ( سهمیه 5 درصدی در کنکور سراسری ) 96-97

رزمندگان و جهاد گران داوطلب بسیجی از تاریخ 31/6/59 لغایت 31/6/67 که حداقل 6 ماه متوالی به صورت داوطلبانه در مناطق عملیاتی و جبهه ها حضور داشتند، با مراجعه به ارگان های مربوطه می توانند از سهمیه رزمندگان استفاده کنند.

نکته: داوطلبانی که از سهمیه رزمندگان سازمان بسیج مستضعفین و نیروهای مسلح استفاده می کنند باید پس از تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان ، کد رهگیری 12 رقمی را در زمان ثبت نام از واحد های مربوطه دریافت کرده و در ثبت نام اینترنتی درج نمایند.

 

تاثیر سهمیه رزمندگان یا همان ( سهمیه 5 درصدی در کنکور سراسری )

 

تاثیر سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری ( جانبازان ) 96-97

جانبازان، همسر و فرزند جانبازان 25 در صد و بالاتر، آزادگان و فرزندان و همسران آن ها و فرزندان و همسران شهدا ، برای استفاده از سهمیه ایثارگران باید بند مربوط در تقاضانامه را تکمیل کنند و نیاز به مراجعه به سایت اینترنتی ایثار ندارند.

تاثیر سهمیه بهیاران 96-97

بهیارانی که دارای دیپلم نظام قدیم یا نظام جدید مرد تایید آموزش و پرورش باشند و به حرفه بهیاری اشتغال داشته باشند می توانند گواهی تهیه کنند و برای ورود به دانشگاه از این سهمیه استفاده نمایند.

 

تاثیر سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری

 

تاثیر سهمیه خانواده شهدا در کنکور سراسری 96-97

خانواده شهدا ( پدر ، مادر ، خواهر ، برادر ) برای استفاده از این سهمیه باید در تقاضانامه بند مربوط را تکمیل نمایند. در این صورت نیازی به مراجعه به سایت ایثار ندارند.

تاثیر سهمیه مناطق محروم در کنکور سراسری 96-97

حداقل 40 درصد از ظرفیت هر یک از کد رشته های ناحیه ای ، قطبی ، کشوری دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی واقع در استان های بوشهر ، ایلام ، چهارمحال بختیاری ، کردستان ، سیستان و بلوچستان ، کرمانشاه ، کهگیلویه و بویر احمد ، لرستان و هرمزگان به داوطلبان بومی این استان تخصیص می یابد.

تاثیر سهمیه داوطلبان شهرستان های استان آذربایجان شرقی در کنکور سراسری 96-97

داوطلبان بومی کلیه شهرستان های اهر، ورزقان و هریس در آذربایجان شرقی با داشتن شرایط زیر می توانند از این سهمیه استفاده کنند:

1-این سهمیه فقط به داوطلبان بومی کلیه بخش های تابعه شهرستان های اهر ، ورزقان و هریس تعلق می گیرد و شامل سایر شهرها و بخش های استان آذربایجان شرقی نمی باشد.

2-این سهمیه شامل کسانی می شود که محل اقامت آنها یکی از شهرهای فوق باشد یا محل اخذ مدرک تحصیلی سال دوم و سوم یا پیش دانشگاهی آن ها یکی از شهر های ذکر شده باشد.

3-میزان تعهد خدمت پذیرفته شدگان این سهمیه ، دو برابر مدت تحصیل محسوب می شود.

4-تغییر رشته و انتقالی برای پذیرفته شدگان با استفاده از این سهمیه ممنوع است.

 

تاثیر سهمیه مناطق محروم در کنکور سراسری

 

تاثیر سهمیه داوطلبان شهرستان های جنوب استان کرمان در کنکور سراسری 96-97

داوطلبان بومی شهرستان های عنبرآباد، کهنوج، جیرفت، رودبار ، منوجان ، قلعه گنج ، که سه سال آخر تحصیلات دوره متوسطه آنان در این شهرستان ها یا یکی از بخش های تابعه بوده می توانند از این سهمیه استفاده کنند . ضمنا پذیرفته شدگان این طرح باید متعهد شوند که به مدت دو برابر مدت تحصیل در مناطق محروم استان خود خدمت نمایند.

تاثیر سهمیه داوطلبان شهرستان ابوموسی در کنکور سراسری 96-97

40 درصد از ظرفیت پذیرش رشته های تحصیلی در دانشگاه های استان هرمزگان ، به این دشته از داوطلبان اختصاص دارد.

این مقاله برگرفته از دفترچه کنکور سراسری سال 96 می باشد، به دلیل اینکه قوانین موجود در دفترچه در سال های متوالی دچار تغییرات اندکی شده است می توان اطمینان داشت که در سال 97 نیز 90 درصد این قوانین دست نخورده باقی بماند به همین دلیل ما اقدام به جمع آوری این مطالب برای آگاهی شما عزیزان درباره کنکور سراسری کردیم. اما به محض انتشار دفترچه کنکور سراسری ، تغییر مقررات در همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

 

تاثیر سهمیه خانواده شهدا در کنکور سراسری

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد سهمیه کنکور سراسری 96-97 با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - 1٫00 امتیاز از 5 - 1 کاربر مشارکت کننده
Loading...


درباره behnamn

5 دیدگاه در تاثیر سهمیه در کنکور سراسری 96-97
 1. جریان این بهیارا چیه؟یعنی اونا هم سهمیشون اندازه کسایی ک سهمیه جانبازی دارن هست؟

  • سلام این سهمیه مختص افرادی است که به شغل بهیاری مشغول هستند و سه سال سابقه کار در این زمینه دارند و شرایط دیگر ، این افراد در مقطع کارشناسی پیوسته رشته پرستاری می توانند از سهمیه استفاده کنند .

 2. سلام خدمت استاد گرامی
  قصد ثبت نام آزمون سراسری تجربی در فرصت جدید رو دارم
  سال دریافت دیپلم بنده ۸۶
  و پیش دانشگاهی سال ۸۹ بوده
  —آیا نیاز به دریافت کد سوابق دارم؟ (اطلاعاتم رو سامانه سوابق وجود نداره)
  —به نظر شما بره رشته های درجه اول تجربی سهمیه منطقه ۳ بهتره یا ۵درصدی
  -یکسری از مشاورها سهمیه منطقه ۳ رو از ۵ درصدی بهتر میدونن(برای رشته های پزشکی و…) و اینکه سهمیه ۵ درصدی به نفع مناطق ۲ و ۱ هست —آیا شما تایید میکنین؟
  —و اینکه میگن اگر با سهمیه ۵ درصدی قبول نشین رشته های مورد علاقه تونو با مناطق گزینش میشین — این درسته؟
  با سپاس از حوصله و وقت شما

  • با سلام افرادی که مدرک دیپلم آنان برای قبل از سال ۸۴ است و پیش دانشگاهی برای قبل ۹۱ است نیاز به دریافت کد سوابق تحصیلی ندارند . برای انتخاب رشته در کنکور سراسری سهمیه ۵ درصد بهتر و مفید تر است و اینکه سهمیه ۵ در صد فقط برای مناطق ۱ و ۲ نیست و برای منطقه ۳ هم خوب خواهد بود . برای اطلاع از شرایط و درصد و رتبه های قبولی سهمیه می توانید با مرکز تماس بگیرید .

   • بله – ممنونم استاد راهنما عزیز
    بنده مدرک کاردانی دانشگاه جامع دارم
    بند ۳۳ فرم = وضعیت فارغ التحصیلی در آموزش عالی هستش که زمان ثبت نام علامت نزدم – نیاز هست حتما ویرایش کنم؟
    چون با پیش دانشگاهی سراسری شرکت میکنم نه با کاردانی.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *