شرایط و ضوابط ثبت نام مدارس

ثبت نام مدارس و شرایط و ضوابط ثبت نام مدارس : در پایان فصل بهار یکی از اصلی ترین دغدغه های والدین ثبت نام در مدارس است. والدینی که سعی دارند برای تربیت بهتر فرزندان خود، بهترین مدرسه را انتخاب کنند.

ثبت نام در مدارس به صورتی است که والدین می توانند در هر مدرسه ای که از نظر شرایط و امکانات به مدرسه مورد تصور خود نزدیک است را انتخاب کنند، این موضوع هم برای دانش آموزانی که سال اولیست که پا به مدرسه می گذارند صدق می کند و هم برای دانش آموزانی است که در روند تحصیل قرار دارند.

البته والدین باید به این نکته توجه کنند که جابجایی زیاد دانش آموزان ممکن است افت تحصیلی به بار بیاورد، پس تا حد امکان سعی کنید فرزندانتان را از محیطی که خود را با آن وقف داده و در آن احساس راحتی می کند جدا نکنید. همچنین اگر احساس می کنید فرزندتان در محیطی احساس نا امنی می کند او را از آن محیط دور کنید زیرا اگر در آن مدرسه ادامه تحصیل دهد تمام تلاش های والدین و دانش آموز نتیجه ی برعکس میدهد. پس نتیجه می گیریم والدین حق دارند بعداز امتحانات خرداد ماه که پرونده سال تحصیلی بسته می شود یا در مدرسه قبلی ثبت نام کنند و یا ثبت نام فرزند خود را در مدرسه جدید انجام دهند.

 

شرایط و ضوابط ثبت نام مدارس

شرایط و ضوابط ثبت نام مدارس 97-98

ثبت نام به صورت حضوری و بعداز امتحانات خردادماه انجام می شود. شرکت در طرح سنجش سلامت لازمه ی ثبت نام است. ثبت نام مدارس ابتدایی از پایه اول تا ششم صورت می گیرد. هر دانش آموز می تواند در مدرسه ی محله خودش ثبت نام کند.(ثبت نام در محلی غیراز محل سکونت به سختی صورت می گیرد). مهلت ثبت نام تا پایان مردادماه است. ( اگر که دانش آموزی از ثبت نام جا بماند در صورت عدم تکمیل ظرفیت مدارس می تواند ثبت نام خود را انجام دهد ) دانش آموزان ابتدایی می توانند در مدارس دولتی ، غیرانتفاعی و مدارس شاهد ثبت نام کنند،(ثبت نام مدارس شاهد به صورت غیر حضوری است)

شرایط و ضوابط ثبت نام مدارس96-97

ثبت نام در مدارس راهنمایی از پایه هفتم تا نهم صورت می گیرد. گذراندن پایه ششم شرط ثبت نام در مدارس راهنمایی است. ثبت نام به صورت حضوری و بعداز امتحانات خردادماه انجام می شود. (به جز مدارس تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی ) مهلت ثبت نام معمولا در بهمن سال قبل توسط آموزش و پرورش اعلام می گردد. دانش آموزان راهنمایی می توانند در مدارس دولتی ، غیرانتفاعی ، مدارس شاهد ، مدارس نمونه دولتی و مدارس تیزهوشان ثبت نام کنند.

مدارس تیزهوشان در پایه های هشتم و نهم ثبت نام ندارند.

 

نکات مهم در ثبت نام مدارس 96-97

 

دانش آموزان دبیرستان می توانند در مدارس دولتی، مدارس غیرانتفاعی ، مدارس تیزهوشان ، مدارس نمونه دولتی و مدارس شاهد ثبت نام کنند.

 

پرسش و پاسخ

 

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و ضوابط ثبت نام مدارس با شماره 1978 907 909

ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *