در این مقاله سعی بر آن شده که نحوه پذیرش و اعتبار مدرک و مبالغ شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور برای بهره مندی علاقه مندان به این دانشگاه  مشخص گردد.

 میزان و جدول شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 97-98

دانشگاه پیام نور هر ساله تعداد قابل توجهی از داوطلبان ورود به آموزش عالی را به خود جذب می کند. این دانشگاه براساس روش آموزش باز از راه دور و به صورت نیمه حضوری تاسیس شده است .منظور از نیمه حضوری یعنی کلاس ها به صورت رفع اشکال و حداکثر دو روز درهفته با نظر دانشگاه خواهد بود.لازم به ذکر است که در سال های اخیر دانشگاه پیام نور به سمت کلاس های بیشتر حرکت کرده است. روش پذیرش دانشجویان در دانشگاه پیام نوراز طریق کنکور سراسری می باشد. تمامی داوطلبان پذیرفته شده در دوره های غیر روزانه اعم از نوبت دوم (شبانه) ، نیمه حضوری ، مجازی و پردیس خودگردان و همچنین دانشگاه پیام نور و دانشگاه غیرانتفاعی ملزم به پرداخت شهریه و تعهدات مالی در قبال موسسه محل قبولی خود می باشند هزینه دانشگاه های پیام نور از محل شهریه دانشجویان تأمین می شود .

 

پرسش از شما پاسخ از ما

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و  اطلاعات بیشتر در مورد شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد . ( همه روزه )

 

نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور 97-98

پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور به دو صورت با آزمون ( رسمی ) و بدون آزمون ( فراگیر ) انجام می شود.

دانشجویان رسمی یا با آزمون از طریق شرکت در کنکور دراین دانشگاه پذیرش می شوند که البته این دانشگاه متقاضیان را بدون کنکور هم مورد پذیرش قرار می دهد که برا ی اطلاع از شرایط  ونحوه ثبت نام می توانید مقاله بدون کنکور دانشگاه پیام نور را مورد مطالعه قراردهید.

دانشجویان فراگیر

این نوع پذیرش فقط مخصوص داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد است که در ابتدا باید یکی از مراکز دانشگاه پیام نور را انتخاب  نموده ودر امتحان ورودی مشخص شده از سمت دانشگاه شرکت نمایند برای اطلاع بیشتر از بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور می توانید مقاله مربوطه را مطالعه بفرمایید.

اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور 97-98

می توان گفت مهم ترین سوال در مورد دانشگاه پیام نور اعتبار و ارزش مدرک این دانشگاه است. لازم به ذکر است که دانشگاه پیام نور همانند دانشگاه های دیگر( آزاد ، غیر انتفاعی ، نوبت دوم ، روزانه) با اخذ مجوز از وزارت علوم تاسیس شده ودر واقع این دانشگاه ها زیرمجموعه وزارت علوم هستند پس مدارک این گونه دانشگاه ها کاملاً مورد تایید است که البته لازم به ذکر است که عنوان آموزش این دوره به صورت نیمه حضوری بوده است درمتن مدرک قید خواهد شد در واقع هرگونه تغییر در نحوۀ صدور مدرک باید با تغییر شیوه نامه همراه شود در شیوه نامه فعلی دانشگاه های پیام نورنیز اعلام شده نوع و محل تحصیل باید در مدرک تحصیلی قید شود.

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه های پیام نور 97-98

داوطلبانی که قصد تحصیل در دانشگاه های پیام نور را دارند باید به این امر واقف باشند که این دانشگاه در آغازهر نیمسال تحصیلی مبلغی به عنوان شهریه ثابت و مبلغی نیز به ازای هر واحد درسی به عنوان شهریه متغیراز دانشجویان دریافت می کند.بر اساس مصوبات وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری میزان شهریه در این دانشگاه ها براساس تصمیم هیأت امنای دانشگاه های مربوط تعیین و از پذیرفته شدگان دریافت خواهد شد.

داوطلبان به این نکته توجه داشته باشند که متناسب با سال تحصیلی شاهد افزایش شهریه خواهیم بود که در صورت تغییرات به وجود آمده در شهریه دانشگاه های پیام نور این مقاله بروز رسانی خواهد شد و برای اطلاع بیشتر در مورد شهریه دانشگاه ها و انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد می توانید با گروه مشاوران تحصیلی آوای مشاور تماس حاصل بفرمایید.

برای اطلاع بیشتر از شهریه کارشناسی ارشد در دانشگاه های دیگر از جمله: شهریه کارشناسی ارشد غیر انتفاعی ، شهریه کارشناسی ارشد شبانه ، شهریه کارشناسی ارشد پردیس خود گردان ، شهریه کارشناسی ارشد آزاد ، شهریه کارشناسی ارشد مجازی کلیک کنید.

 

سوال از شما

 

میزان شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور رشته های انسانی 97-98

شهریه ثابت : 8/724/000 ریال .

شهریه متغیر به ازای هر واحد نظری : 348/000 ریال.

شهریه متغیر به ازای هرواحد عملی کم هزینه : 2/794/000 ریال.

شهریه متغیر به ازای هر واحد عملی پرهزینه و پایان نامه : 3/109/000 ریال.

میزان شهریه کارشناسی ارشد پیام نور رشته های فنی مهندسی، علوم پایه و کشاورزی

شهریه ثابت : 8/724/000 ریال.

شهریه متغیر به ازای هرواحد نظری : 348/000 ریال.

شهریه متغیر به ازای هرواحد عملی کم هزینه : 2/794/000 ریال.

شهریه متغیر به ازای هر واحد عملی پرهزینه و پایان نامه : 3/109/000 ریال.

پرسش از شما پاسخ از ما

 

 

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و  اطلاعات بیشتر در مورد شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

با شماره 1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد . ( همه روزه )
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *