مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد که جنبه های گوناگون شرایط شرکت مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیرا پزشکان ، رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت را به شما معرفی کند.

شرایط شرکت مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیرا پزشکان 96-97

  • داوطلبان رشته های پیرا پزشکی که دارای طرح نیروی انسانی هستند، می توانند یک بار در آزمون مربوطه اعم از رشته مرتبط یا غیر مرتبط شرکت کنند. ( در صورت پذیرفته شدن در آزمون ، تعهدات مربوط به نیروی انسانی مقطع کارشناسی باقی می مانند.)

 

رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت

قانون خدمت پزشکان و پیرا پزشکان 96-97

نکته : اگر فردی طرح نیروی انسانی را شروع کرده باشد ، در صورت قبولی در آزمون ، با دانشگاه محل خدمت تسویه می کند و ادامه طرح به بعد از اتمام تحصیل موکول می شود.

  • کلیه فارغ التحصیلان دارای طرح نیروی انسانی که خدمات مربوط به قانون پزشکان و پیراپزشکان را انجام داده یا از خدمت معاف شده اند، می توانند با ارائه مدرک مربوطه در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نمایند.
  • شرایط شرکت در آزمون کارشناسی ارشد برای پیام آوران بهداشت که در حال انجام دوره ضرورت خود هستند مانند مشمولان خدمت وظیفه عمومی می باشد.
  • فارغ التحصیلان رشته های پزشکی ، دندان پزشکی ، داروسازی به شرط اتمام خدمات قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان تا تاریخ 97/6/31 ، مجاز به شرکت در آزمون می باشند.
  • فارغ التحصیلان رشته های پیراپزشکی تحت عنوان استعدادهای درخشان ،بدون محدودیت می توانند در آزمون ورودی کارشناسی ارشد شرکت نمایند.

رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت که دارای طرح نیروی انسانی به صورت اجباری هستند عبارتند از :

پزشکی ، دندانپزشکی ، پرستاری ، داروسازی ، اتاق عمل ، هوشبری ، رادیولوژی  ، علوم آزمایشگاهی ، فوریت های پزشکی و بهداشت دهان . سایر رشته های مشمول قانون از نظر شرکت در آزمون کارشناسی ارشد محدودیتی ندارند.

  • مدت خدمت نظام وظیفه قابل قبول بعد از فراغت از تحصیل جهت صدور معافیت ، برای افرادی که درسال 91 به بعد به خدمت نظام وظیفه اعزام می گردند 21 ماه می باشد.
  • مدت خدمت نظام وظیفه قابل قبول بعد از فراغت از تحصیل جهت صدور معافیت ، برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری که از سال 88تا 91 به خدمت اعزام شده اند 16 ماه می باشد.

مدت خدمت نظام وظیفه ، بعد از فراغت از تحصیل جهت صدور معافیت برای کارشناسان قبل از سال 91 ، 17 ماه می باشد.

 

قانون خدمت پزشکان و پیرا پزشکان

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد قانون خدمت پزشکان و پیرا پزشکان با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *