مشاوره تحصیلی دانش آموزان

مشاوره تحصیلی دانش آموزان :دانش آموزانی هستند که علاوه بر مطالعه ی خیلی زیاد به نتیجه مورد انتظار و ایده آل خود دست نمی یابند گاهی این نتیجه بسیار دور از انتظار آنها نیز هست. ما در این مقاله سعی داریم روشهایی را به شما آموزش دهیم تا بتوانید از طریق این روش ها به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنید.

1- اولین نکته ای که باید در هنگام درس خواندن رعایت کنید زمان و مکان درس خواندن است، شما باید برای درس خواندن محیطی را انتخاب کنید که بی سروصدا باشد یعنی در آن تمرکز بیشتری داشته باشید.از طرفی نور و رنگ محل مطالعه نیز می تواند بسیار تأثیر گذار باشد زیرا این امر ارتباط مستقیمی با میزان یادگیری دارد.

2- دومین نکته ای باید به آن توجه کنید روش های مطالعاتی شماست. بسیاری از نتایج دور از انتظاری که دانش آموزان با آن مواجه می شوند به همین علت است. پس دانش آموزان باید روش ها و تکنیک های مطالعاتی را فرا بگیرند.

 

مشاوره تحصیلی دانش آموزان96

مشاوره تحصیلی دانش آموزان

1_ خواندن: مطالعه روندی است که در آن دانش آموز باید کلیه حواس خود را در آن در خدمت بگیرد یعنی خودش را درگیر آن مطلب کرده و نکات مهم را یادداشت کند.

2_ علامت گذاری نکات مهم: علامت گذاری و خط کشی زیر نکات مهم می تواند عامل بسیار تأثیر گذاری در یاد گیری باشد اما این امر نباید شما را از مسیر اصلی دور کند، شما زیر مطالب مهم خط می کشید تا آن را به حافظه سپرده و درک کنید.

3_ خلاصه نویسی: دانش آموز در این روش باید مطلب درسی خود را خوانده و از آن خلاصه ای بنویسد. خلاصه نویسی به معنای نکته نویسی است. سعی داشته باشید از هر مبحثی تنها یک خلاصه داشته باشید تا مطالبتان به طور منظم دسته بندی شود.

4_ خلاقیت در نکته برداری: این روش، روش بسیار مناسبی برای یاد گیری است، این روش به صورتی است که دانش آموزان مطلبی را مطالعه می کند و سپس آن چه از مطلب درک کرده را به زبان خود روی کاغذ می آورد، این کار علاوه بر اینکه به سرعت در مرور مطالب کمک بسزایی می کند، درس خواندن و بازده مطالب را نیز افزایش می دهد.

 

پرسش از شما پاسخ از ما

 

 

جهت مشاوره تلفنی و یا اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره تحصیلی دانش آموزان با شماره 1978 907 909

ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *