معرفی مدارس نمونه دولتی

معرفی مدارس نمونه دولتی

مدارس نمونه دولتی به مدارسی گفته می شود که در آن دانش آموزان مستعد و معلمان کارآمد حضور دارند و سعی در برآورد ساختن امکانات مناسب و ارتقای آموزشی مناطق محروم را دارند.البته شرایط مدارس نمونه دولتی و هزینه های مدارس نمونه دولتی نیز با مدارس عادی متفاوت است.

دسته بندی در این مدارس را می توان نوعی تبعیض به حساب آورد . این جمله به این معناست که به دانش آموزان با سطح هوشی بالا فشار بیشتری وارد می کنند و بیشتر به پیشرفت آنها اهمیت می دهند . دبیران و دانش آموزانی که در این مدرسه در حال تدریس و تحصیل هستند نباید خود را از دیگران جدا بدانند و غرور بیجا پیدا کنند . گاهی به همین دلیل است دانش آموزان به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا نمی کنند . وقتی بیشتر دانش آموزان با توان بالا در یک مدرسه جمع شوند عملکرد مدارس دیگر پایین می آید .این موضوع بیشتر در مناطق کوچکتر قابل مشاهده است و ممکن است منجر به بسته شدن مدارس دیگر شود.مدارس نمونه دولتی باید امکانات زیادی داشته باشند اما اغلب این مدارس با بودجه ها و امکانات پایین تاسیس شده اند.

شرایط مدارس نمونه دولتی96-97

 

شرایط مدارس نمونه دولتی97-98

مدارس نمونه دولتی با هدف تشویق و ترغیب دانش آموزان به ویژه دانش آموزان مناطق محروم شکل گرفته است . دانش آموزانی که در این مدارس انتخاب می شوند فارغ التحصیلان پایه پنجم ابتدایی ، سوم راهنمایی و دوره متوسطه هستند . شرایط شرکت در این مدارس هر ساله توسط معاونت آموزشی ابلاغ می شود . مدارس نمونه دولتی در دو شیفت صبح و بعد ازظهر اداره می شود.

هزینه های مدارس نمونه دولتی 97-98

هزینه های مدرسه نمونه دولتی از بودجه وزارت آموزش وپرورش، مردم و اولیای دانش آموزان تامین می شود . این مدارس به دانش آموزانی که دارای هوش بالاتری نسبت به بقیه هستند فرصت شکوفایی بیشتر می دهد . از هدر رفتن استعدادهای دانش آموزان تا اندازه ای جلوگیری می کند . دانش آموزان دارای سطح فکری بالاتر را از سایرین جدا می کند. زیرا وقتی دو دانش آموز با سطح فکری متفاوت کنار هم قرار می گیرند ، موجب می شود تا دانش آموزی که دارای سطح فکری متوسط و یا پایینی است و سطح هوشی پایینی نیز دارد دچار افسردگی شود .همچنین دانش آموزانی که ضریب هوشی بالاتری دارند در مقابل دانش آموزان سطح هوش پایین احساس بیهودگی و نا امیدی می کنند.

 

هزینه های مدارس نمونه دولتی

جهت اطلاعات بیشتر در مورد معرفی مدارس نمونه دولتی با شماره 1978 907 909

ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *