ثبت نام کنکور سراسری

داوطلبانی که تمایل دارند در کنکور سراسری 97 شرکت کنند باید از شرایط مربوط به ثبت نام کنکور سراسری 97 اطلاع داشته باشند . با وجود اینکه کنکور هر سال برگزار می شود اما عده ای هستند که از شرایط ثبت نام در کنکور سراسری 96-97، گروه های آزمایشی موجود در کنکور سراسری ، زمان ثبت نام کنکور سراسری ، تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری ، نحوه ثبت نام کنکور سراسری اعلام نتایج کنکور سراسری ، شرایط عمومی و اختصاصی کنکور سراسری ، مدارک ثبت نام کنکور سراسری و مسائلی از این قبیل بی اطلاع هستند. ما در این مقاله قصد داریم مباحث مرتبط با کنکور سراسری را مطرح کنیم ، تا شما عزیزان با دانستن این مطلب بتوانید به درستی در کنکور سراسری ثبت نام و شرکت کنید . در صورت بروز هرگونه مشکل و یا ایجاد هرگونه سوال می توانید با مشاوران آوای مشاور در تماس باشید.

 

آوای مشاور

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت نام کنکور سراسری با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 

نحوه ثبت نام کنکور سراسری 96-97

ثبت نام کنکور سراسری هر ساله از طریق وب سایت سازمان سنجش به صورت کاملا اینترنتی انجام می پذیرد . داوطلبان باید قبل از ثبت نام کارد اعتباری مورد نیاز خود را تهیه کنند.

نکته: داوطلبان در کنکور هر یک از گروه های آزمایشی تجربی ، ریاضی ، انسانی که قصد شرکت داشته باشتد باید کارت اعتباری جداگانه ای دریافت کرده و در صورت تمایل به شرکت در دوره های پیام نور و غیر انتفاعی نیز باید کارت اعتباری جداگانه ای تهیه کنند. همچنین داوطلبان باید قبل از ثبت نام کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود را از سایت جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها دریافت کنند.

بعد از دریافت کد سوابق تحصیلی و خرید کارت اعتباری ،داوطلبان با وارد کردن اطلاعات می توانند ثبت نام خود را تکمیل کنند.

نکته: داوطلبان متقاضی ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد نیازی به خریدن کارت اعتباری ندارند.

بعد از اتمام ثبت نام متقاضیان باید کد رهگیری را یادداشت کرده و نزد خود نگه دارند زبرا این کد تا پایان ثبت نام در دانشگاه مورد نیاز می باشد.

 

شرایط ثبت نام در کنکور سراسری

 

شرایط ثبت نام در کنکور سراسری 96-97

همان طور که در مقاله ی مربوط به شرایط ثبت نام اشاره کردیم، داوطلبان باید دارای دیپلم نظام قدیم ، مدرک پیش دانشگاهی یا فوق دیپلم باشند تا بتوانند در این آزمون شرکت کنند. برای اطلاع از دیگر شرایط به مقاله شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97 مراجعه کنید.

زمان ثبت نام کنکور سراسری ( مهلت و تاریخ ثبت نام کنکور سراسری ) 96-97

طبق اعلام سازمان سنجش درباره ی تاریخ ثبت نام کنکور سراسری 97، ثبت نام این آزمون از روز یک شنبه 96/11/01 آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه دارد. لازم به ذکر است که زمان ثبت نام هر ساله تمدید خواهد شد اما بهتر است داوطلبان در زمان تعیین شده ثبت نام خود را انجام دهند.

گروه های آزمایشی در کنکور سراسری 96-97

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری را دارند می توانند در 5 گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان ثبت نام کرده و شرکت نمایند. داوطلبان باید از میان گروه های ریاضی، تجربی ، انسانی یکی را انتخاب کنند اما می توانند در کنار یکی از این گروه ها، در گروه های هنر یا زبان و یا هنر و زبان باهم ثبت نام کرده و شانس خود را امتحان کنند.

 

 

اعلام نتایج کنکور سراسری

 

اعلام نتایج کنکور سراسری 96-97

بعد از برگزاری آزمون در تاریخ 7 و 8 تیرماه ،زمان اعلام نتایج کنکور سراسری فرا می رسد که این زمان با توجه به اعلام نتایج سال های قبل در نیمه دوم مرداد بوده و اعلام نتایج نهایی در نیمه سوم شهریور خواهد بود.

جدول زمان بندی کنکور سراسری سال 96-97

زمان ثبت نام در آزمون سراسری 97 : 1 الی 8 بهمن 96

زمان برگزاری آزمون سراسری 97 : 7 الی 8 تیر 97

زمان اعلام نتایج اولیه: نیمه دوم مرداد 97  (متعاقبا اعلام خواهد شد)

زمان اعلام نتایج نهایی: نیمه سوم شهریور 97 (متعاقبا اعلام خواهد شد)

شرایط عمومی و اختصاصی کنکور سراسری 96-97

داوطلبانی که قصد دارند در کنکور سراری سال 97 ثبت نام و شرکت کنند باید دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند. این شرایط به شرح زیر می باشد:

شرایط عمومی کنکور سراسری 96-97

الف: اعتقاد به اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

ب: ملتزم بودن به احکام عملی اسلام ( انجام دادن واجبات و پرهیز کردن از محرمات )

تبصره 1: ملاک وضع کنونی داوطلب در هنگام ثبت نام است.

تبصره 2: اقلیت های دینی مندرج در قانون اساسی ، از این شرط مستثنی هستند.

ج:عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران.

تبصره: در صورتی که داوطلب سابقا با نظام جمهوری اسلامی عناد داشته، باید تغییر نظر او احراز شود.

د: نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن بر اساس استعلام های انجام شده.

ه: عدم احراز فساد اخلاقی

و: عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال ( در صورت اشتغال قبلی )

ز: برخورداری از توانایی جسمی به تناسب رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر

 

شرایط عمومی و اختصاصی کنکور سراسری

 

شرایط اختصاصی در ثبت نام کنکور سراسری 97

الف: داشتن دیپلم چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه و یا گواهی نامه دوره پیش دانشگاهی که حداکثر تا تاریخ 97/06/31 اخذ شود و یا داشتن مدرک کاردانی(فوق دیپلم).

تبصره 1:داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی از موسسات آموزش عالی هستند و دارندگان مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای اموزش و پرورش ، همچنین داوطلبانی که تا تاریخ 97/06/31 فارغ التحصیل مقطع کاردانی می شوند می توانند در آزمون سراسری ثبت نام کنند.

تبصره 2:فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته های گروه پزشکی که دارای طرح هستند به شرطی می توانند در آزمون سراسزی شرکت کنند که طرح خود را تا تاریخ 97/06/31 یا 97/06/30 به پایان برسانند.

تبصره 3:فارغ التحصیلان مقطع کاردانی در رشته های غیر پزشکی نیز باید تا تاریخ 97/06/31  تعهدات و خدمات قانونی را انجام داده باشند.

ب داوطلب نباید دانشجوی دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی باشد . ( بجز دانشجویان تبصره 2 و 3 بند الف)

تبصره 1:دانشجویان ورودی قبل از سال 96 دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، ( بجز دانشجویان تبصره های 2و3 بند الف) ، در صورتی که دارای شرایط دیگر مندرج در دفترچه باشند و تا تاریخ 96/12/01 از دانشگاه انصراف قطعی بدهند ، حق ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری را دارند.

تبصره 2:دانشجویان اخراجی آموزشی موضوع موارد مرتبط آیین نامه آموزشی و همچنین دانشجویان دوره کارشناسی که مدرک معادل کاردانی را اخذ نموده اند نیز مانند مقررات مربوط به دانشجویان انصرافی پس از تسویه حساب کامل با موسسه و اداره کل امور دانشجویان داخل و صندوق رفاه دانشجویان ،در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه (برای آقایان) حق ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری را دارند.

ج:بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی متقاضیان سال 63-64 به بعد اگر در دو نوبت در دوره های روزانه در رشته های تحصیلی متمرکز و یا نیمه متمرکز پذیرفته شده باشند ،حق ثبت نام در آزمون سراسری 97 را نخواهند داشت.

د:داوطلبانی که در کنکور سال 96 شرکت و در یکی از دوره های روزانه پذیرفته و ثبت نام کرده باشند، منحصرا مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیر روزانه ، نیمه حضوری، پیام نور ، غیر انتفاعی ، ظرفیت مازاد، پردیس خودگردان و مجازی هستند.

ه:دانشجویان دوره های شبانه ،مجازی، ظرفیت مازاد، پردیس خودگردان، پیام نور، غیر انتفاعی، به شرطی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشند می توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون سراسری سال 97 شرکت کنند. این داوطلبان بعد از قبولی در رشته ی مورد نظر باید از قبولی قبلی خود انصراف قطعی بدهند.

و:بر اساس مصوبه جلسه کمیته مطالعه و برنامه ریزی کنکور ، با توجه به محدودیت امکانات دانشگاه ها و موسسات دولتی و توزیع عادلانه فرصت های موجود بین متقاضیان ،پذیرش داوطلبانی که قبلا از امکانات دولتی (رایگان) استفاده کرده و تحصیلات خود را به اتمام رسانده اند ، در همان مقطع و در دوره روزانه امکان پذیر نیست. این داوطلبان باید در دوره های نوبت دوم یا دوره روزانه با پرداخت شهریه شرکت کنند و ادامه تحصیل دهند.

 

رعایت موارد زیر برای رشته های پزشکی الزامی است

 

رعایت موارد زیر برای رشته های پزشکی الزامی است:

1-گذراندن تعهد آموزش رایگان و پرداخت هزینه های آموزش رایگان در دانشگاه قبلی

2- نداشتن تعهد به دستگاه های اجرایی ، ارگان ها و تعهد خدمت.

3- گذراندن طرح برای دانش آموختگان کاردانی و بالاتر که طرح اجباری دارند.

ضوابط و شرایط کلی تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی:

1-طبق اطلاعیه دیوان عدالت اداری ، محدودیتی برای تحصیل مجدد داوطلبانی که قبلا از امکانات دولتی ( رایگان ) استفاده کرده اند وجود ندارد.

2-دانشجو موظف است تمامی مقررات برای ورود به دانشگاه ها یا موسسه های آموزش عالی را رعایت نمایند.

3-داوطلبان نباید برای شروع و ادامه تحصیل از نظر قوانین و مقررات منعی داشته باشند.

4-دانشگاه و موسسات آموزش عالی تعهدی به دانشجویان از لحاظ تامین خوابگاه ، مسکن، و کمک هزینه ی مالی ندارند.

5- دانشجو باید برنامه زمانی ، مکانی ، درسی و … که در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تدوین می شود را رعایت کنند.

6- تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به صورت تمام وقت می باشد. کارمندان دولتی در صورتی می توانند بهتحصیل بپردازند که موافقت نامه رسمس مبنی بر شرکت در همه ی کلاس ها ، کار آموزی ها، آزمایشگاه ها و … عرضه کنند.

7- هیچ دانشجویی مجاز نیست که همزمان در دو رشته محل تحصیل کند.

8-دانشجویان انصرافی چه در آزمون سراسری پذیرفته شوند یا نشوند حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبلی را ندارند.

 

مدارک ثبت نام کنکور سراسری

 

زمان برگزاری کنکور سراسری :کنکور به آزمونی گفته می شود که دانش داوطلبانی که می خواهند به دانشگاه ورود پیدا کنند را می سنجد، کنکور سراسری 97 در اغلب کشورها برگزار می شود که در ایران این آزمون توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود

ثبت نام کنکور سراسری 96-97

سازمان سنجش آموزش کشور سازمانی است زیر نظر علوم ، تحقیقات و فناوری. هر داوطلبی اگر قصد ورود به دانشگاه های دولتی و دانشگاه های تحت نظر دانشگاه های دولتی را داشته باشد باید ابتدا در سایت این سازمان ثبت نام خود را انجام دهد. لازم به ذکر است: برای ورود به دانشگاه آزاد نیز باید از طریق این سازمان اقدام کرد ، زیرا در سال های اخیر کنکور سراسری و کنکور دانشگاه آزاد اسلامی با هم ادغام شده و در یک روز انجام می شود. نکته قابل توجه اینجاست که این دو دانشگاه 1کنکور دارند، اما در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری در سایت سنجش و کنکور دانشگاه آزاد در سایت آزمون انجام می شود.

برای اطلاع از شرایط کنکور دانشگاه آزاد ، زمان و نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

ثبت نام کنکور سراسری

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد کنکور 97 با شماره 1978 907 909

ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 

زمان برگزاری کنکور سراسری96-97

 

زمان برگزاری کنکور سراسری 96-97

آزمون سراسری در هر سال 1بار برگزار می شود که زمان برگزاری آن تیر ماه می باشد. این آزمون به صورت یک مرحله ای بوده و برای  5 گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، زبان های خارجی و هنر به صورت جداگانه برگزار می شود.

اولین سالی که کنکور سراسری در ایران برگزار شد، سال 1348 بود که حدود 47000 نفر در آن شرکت کرده بودند، تعداد شرکت کنندگان در کنکور سراسری 96 طبق آمار 929000 نفر هستند که بیشتر این شرکت کنندگان در گروه آزمایشی علوم تجربی ثبت نام کرده اند

دروس اختصاصی گروه های آموزشی علوم ریاضی و فنی 96-97

فیزیک ، شیمی ، ریاضیات (شامل :حسابان – هندسه – دیفرانسیل و انتگرال – ریاضی – ریاضیات گسسته – جبر و احتمال – آمار و مدل سازی – هندسه تحلیلی و جبر خطی)

دروس اختصاصی گروه های آموزشی علوم تجربی 96-97

ریاضیات عمومی شامل :آمار و هندسه ، زمین شناسی ، زیست شناسی ، فیزیک و شیمی.

دروس اختصاصی گروه های آموزشی علوم انسانی 96-97

جامعه شناسی ، فلسفه و منطق ،  اقتصاد ، روانشناسی ، زبان عربی ، ریاضیات پایه ، جغرافیا ، تاریخ ، زبان و ادبیات فارسی

(شامل: تاریخ ادبیات ایران و جهان ، عروض قافیه ، آرایه های ادبی ، متون نظم و نشر )

دروس اختصاصی گروه های آموزشی زبان های خارجی  96-97

زبان های خارجی تخصصی

دروس اختصاصی گروه های آموزشی هنر 96-97

ریاضی و فیزیک ، خلاقیت نمایشی ، خواص مواد ، خلاقیت موسیقی ، ترسیم فنی ، درک عمومی هنر ، خلاقیت تصویری و تجسمی.

 

کنکور سراسری 97

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد کنکور سراسری با شماره 1978 907 909

ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره  تماس حاصل نمائید.

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 

مدارک ثبت نام کنکور سراسری چیست ؟

مدارکی که داوطلبان برای ثبت نام و شرکت در آزمون به آن نیازمند هستند به شرح زیر می باشد:

1 : فایل عکس اسکن شده : داوطلب باید 1 قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نمایند.

الف : یک قطعه عکس 3*4 یا 6*4 که در سال جاری گرفته شده باشد.

ب : یک قطعه عکس اسکن شده باید با فرمت ( جی پی جی ) باشد.

پ : اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر  300  * 400 پیکسل و حداقل  200  * 300 باشد.

ت : تصویر داوطلب باید واضح ، مشخص و فاقد اثر مهر و منگنه و هرگونه دگر باشد.

ج : حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از 70 کیلوبایت بیشتر باشد.

چ : حاشیه های زائد عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.

ح : حدالامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

تبصره 1 : اسکن عکس از روی کارت شناسایی قابل قبول نمی باشد.

تبصره 2 : عکس خواهران باید با حجاب و صورت آنان کامل مشخص باشد.

تبصره 3 : در صورت ارسال عکس غیر معتبر ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی صلب میشود.

نکته مهم : با توجه به مشکلات در رابطه با ارسال عکس داوطلبان در سال های گذشته وجود داشته داوطلبان باید در هنگام ثبت نام حضور داشته باشند. تا علاوه بر کنترل اطلاعات عکس ارسالی را نیز کنترل نمایند. تا اشتباها عکس داوطلب دیگری بجای عکس داوطلب ارسال نگردد.

2 : سریال ثبت نام : یک کد  12 رقی با عنوان سریال ثبت نام باید دریافت شود که داوطلبان به صورت اینترنتی می توانند از سایت سازمان سنجش و از طریق کارت های بانکی اقدام به خرید این کارت و دریافت سریال ثبت نام نمایند.

این مقاله برگرفته از دفترچه کنکور سراسری سال 96 می باشد، به دلیل اینکه قوانین موجود در دفترچه در سال های متوالی دچار تغییرات اندکی شده است می توان اطمینان داشت که در سال 97 نیز 90 درصد این قوانین دست نخورده باقی بماند به همین دلیل ما اقدام به جمع آوری این مطالب برای آگاهی شما عزیزان درباره کنکور سراسری کردیم. اما به محض انتشار دفترچه کنکور سراسری ، تغییر مقررات در همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

 

زمان ثبت نام کنکور سراسری

 

 

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد زمان ثبت نام کنکور سراسری با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

20 دیدگاه در ثبت نام کنکور سراسری 96-97
 1. ممنون از مطالب خوبتون در مورد ثبت نام کنکور سراسری و همچنین از مشاورانتون که واقعا سال پیش خیلی کمکم کردن تا تونستم به اون چیزی که میخواستم برسم .سپاس فراوان از شما و مشاوران با اخلاق

  • سلام. خواهشم میکنم ما کاری نکردیم انجام وظیفه بود تلاش و پشتکار خودتون بوده. شما لطف دارین به مجموعه ما . امیدوارم که همیشه تو همه مراحل زندگیتون پیروز و شاد و خرم باشید.

 2. سلام
  من دی ماه سال ۹۶ فارغ التحصیل رشته کامپیوتر کاردانی پیوسته میشوم و از طرفی خرداد ماه ۹۷ مدرک پیش دانشگاهی تجربی رو دریافت میکنم
  آیا میتونم در آزمون سراسری رشته پزشکی شرکت کنم
  ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. سلام خسته نباشیدمن یک بار روزانه دانشگاه علوم انتظامی قبول شدم ولی بعد از ۲سال اخراج شدم دفعه والان خدمت سربازیم به پایان رساندم آیا من می تونم در کنکور برای رشته پزشکی شرکت کنم

 4. سلام خسته نباشید من در دانشگاه علمى کاربردى دانشجو هستم آیا مشکلى نداره که در کنکور ٩٧ شرکت کنم؟

  • سلام
   در چه کنکوری ؟ اگر تا پایان شهریور ماه فارغ التحصیل می شوید و می توانید مدرک خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید بله می توانید شرکت کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مرکز تماس بگیرید .با تشکر .

 5. سلام خسته نبایشد مى خواستم بدونم سهمیه ایثارگران امسال براى کنکور ٩٧ پابرجاست!

  • سلام هیچگونه اطلاع رسانی در خصوص حذف سهمیه ایثارگران از سمت سازمان سنجش و آموزش کشور صورت نگرفته است . پس بدین ترتیب تاثیر تمامی سهمیه ها و سهمیه رزمندگان به قوت خود باقی است . با تشکر .

 6. سلام من پیش دانشگاهى انسانى هستم آیا در کنکور سراسرى۹۷ مى توانم در رشته پرستارى( گروه تجربى) شرکت کنم

  • سلام بله هیچ منع قانونی در این زمینه وجود دارد تمام کسانی که دارای مدرک پیش دانشگاهی هستند می توانند در هر گروه آزمایشی که می خواهند شرکت کنند . با تشکر

 7. سلام من معدل پایین هستش و مىخوام در رشته پرستارى شرکت کنم آیا اگه گزینه هارو خوب بزنم ممکنه تراز پایین بیاد ونتونم در رشته پرستارى شرکت کنم

  • سلام
   به دلیل جامعه آماری قوی در کنکور تجربی معدل بالا هم در اکثر اوقات نمی توانند موثر واقع شود پس نگران معدل نباشید در کل بسته به سهمیه مناطق اگر شما بین۴۰ تا۵۰ درصد بزنید می توانید پرستاری تهران را بیاورید برای اطلاع از برنامه ریزی موثر و درصدها می توانید با مرکز تماس بگیرید . با تشکر.

 8. سلام من سال یازدهم ریاضى هستم در حال حاضر منطقه یک محسوب میشم اگه منطقمو عوض کنم چقدر تاثیر در کنکور سراسرى دارد؟ (مثلا به منطق ٢ برم)

  • سلام به دلیل اینکه مدرک سال ۱۱شما از منطقه یک صادر می شود تغییر منطقه به هیچ عنوان به نفع شما نخواهد بود و تاثیری در کنکور شما ندارد . به عبارت دیگر در صورتی ک شما مدرک تحصیلی ۱۲ را از منطقه ۲ یا ۳ دریافت کنید چون منطقه ۱ مرفه تر است باز هم بر اساس منطقه یک در کنکور سنجیده می شوید . برای اطلاع بیشتر می توانید با مرکز تماس بگیریدبا تشکر .

 9. سلام
  من دانشجوی ترم دوم کاردانی حسابداریم واینکه دانشگاهمون مقطع کارشناسی نداره و میخوام کنکور کارشناسی انسانی بدهم جهت تحصیل در دانشگاه دولتى منابع و شرایط کنکور رو میخواستم اگر امکان داره راهنماییم کنید؟؟؟؟
  ممنون میشم

  • سلام
   امیدوارم به این نکته توجه کرده باشیدکه به دلیل اینکه شما مدرک پیش دانشگاهی ندارید ، سازمان سنجش اجازه ثبت نام نمی دهد مگر اینکه مدرک کاردانی را معادل مدرک پیش دانشگاهی قرار دهید .که در این صورت دیگر شما نمی توانید از دروس پاس کرده کاردانی برای تطبیق واحد استفاده کنید پس از لحاظ زمانی به نفع شما نخواهد بود . برای اطلاع از منابع نیز می توانید با مرکز تماس بگیرید .

 10. سلام خسته نباشید با حداقل چه رتبه اى مى توان در رشته پرستارى تهران قبول شد؟

  • سلام با توجه به نوع منطقه و دانشگاه مد نظر رتبه ها متفاوت است . اگر جزء منطقه ۱ باشید با ۵۴۰۰می توانید شانسی را برای دانشگاه تهران داشته باشید . شما می توانید برای کسب اطلاع بشتر در مورد رتبه های دانشگاه سراسری و آزاد با مرکز تماس بگیرید با تشکر .

 11. با سلام من فارغ التحصیل رشته مهندسى صنایع هستم مى خواستم بدونم مانعى نداره که در کنکور سراسرى ( گروه تجربى) شرکت کنم در ضمن کارت پایان خدمتم دارم؟

  • سلام
   هیچ منعی برای شرکت مجدد شما وجود ندارد و می توانید در کنکور سراسری شرکت کنید . و اگر شما دوره کارشناسی خود را در دوره های غیر روزانه گذرانده باشید از لحاظ شهریه نیز به مشکلی برخورد نخواهید کرد . با تشکر .


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *