نکات مهم در ثبت نام آزمون سراسری

مرکز مشاوره تحصیلی آوای مشاور سعی بر این دارد نکات مهم در ثبت نام آزمون سراسری که دانشجویان و متقاضان قبل از شرکت در آزمون سراسری باید به آن توجه داشته باشند. را به شما معرفی می کند.

 

آوای مشاور

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام آزمون سراسری با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)

 

نکات مهم در ثبت نام آزمون سراسری 96-97

1-پذیرش و ثبت نام در رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی برای سال تحصیلی 97-98 از طریق سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد و دانشگاه آزاد برای این سال تحصیلی آزمون و ثبت نام مجزایی نخواهد داشت. داوطلبان علاقه مند برای تحصیل در رشته های دانشگاه آزاد باید در آزمون سراسری 97 ثبت نام و در تاریخ مقرر در آزمون شرکت کنند.

2- داشتن مدرک پیش دانشگاهی و یا اخذ این مدرک حداکثر تا تاریخ 97/06/31 ، داشتن دیپلم نظام قدیم و یا داشتن مدرک کاردانی برای کلیه داوطلبان الزامی است.

3- داوطلبانی که دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش دارند و فاقد مدرک پیش دانشگاهی می باشند، حق ثبت نام در آزمون سراسری سال97 را ندارند و در صورت ثبت نام به عنوان متخلف شناخته می شوند.

4- زمان شروع ثبت نام از روز یک شنبه 96/11/01 لغایت روز یک شنبه 96/11/08 می باشد. ثبت نام منحصرا از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد. داوطلبان باید قبل از ثبت نام دفترچه راهنما را به خوبی مطالعه کنند و در صورت داشتن شرایط ثبت نام اقدام به ثبت نام نمایند.

5- سوابق تحصیلی داوطلبانی که دیپلم خود را از سال 1384 به بعد دریافت کرده اند در آزمون آن ها اعمال می شود. لذا داوطلبان برای ثبت نام باید بعد از ورود به صفحه ثبت نام یکی از 4 گزینه زیر را درباره اخذ مدرک خود انتخاب کنند.

1) داوطلبانی که دیپلم ریاضی فیزیک ، تجربی ، انسانی و علوم و معارف اسلامی را در طی سال 84 و بعد از آن اخذ کرده اند گزینه 1 را انتخاب کنند.

در مرحله ی بعد داوطلب باید وضعیت مدرک پیش دانشگاهی خود را مشخص کند که به شرح زیر است:

داوطلبان در هنگام ثبت نام کنکور سراسری به نکات زیر توجه نمایند:

1-تکمیل پیش نویس تقاضانامه، تهیه فایل عکس و درج نام و نام خانوادگی بر روی کارت اعتباری.

2- زمان ثبت نام حضور داوطلب ضروری است و قبل از تایید نهایی اطلاعات باید اطلاعات از سوی داوطلب کنترل شود و نگهداری پرینت ثبت نام در پرونده ی داوطلب الزامی است.

3- در پایان ثبت نام دریافت شماره پرونده و کد پیگیری الزامی است و عدم دریافت آن به منزله ی عدم ثبت نام نهایی می باشد. اطلاعات کارت را تا پایان کلیه مراحل آزمون نزد خود نگهداری کنید.

این مقاله برگرفته از دفترچه کنکور سراسری سال 96 می باشد، به دلیل اینکه قوانین موجود در دفترچه در سال های متوالی دچار تغییرات اندکی شده است می توان اطمینان داشت که در سال 97 نیز 90 درصد این قوانین دست نخورده باقی بماند به همین دلیل ما اقدام به جمع آوری این مطالب برای آگاهی شما عزیزان درباره کنکور سراسری کردیم. اما به محض انتشار دفترچه کنکور سراسری ، تغییر مقررات در همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

 

آوای مشاور

 

جهت مشاوره تحصیلی و یا اطلاعات بیشتر در مورد نکات مهم در ثبت نام آزمون سراسری با شماره

1978 907 909 ازسراسر کشور از تلفن ثابت

و بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید .

ساعات پاسخگویی مرکز از 8 صبح الی 12 شب می باشد.(همه روزه)
به این مقاله امتیاز دهید : 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره - هنوز هیچ امتیازی داده نشده.
Loading...


درباره behnamn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *